Seni diskrimineeriti Tallinna linnaasutustes suurperesid, kuna perepileti soodustused olid piiratud kuni kahelapselistele peredele. Kriitilise meediakajastuse tagajärjel ja lasterikaste perede liidu eestvedamisel on linnavalitsus sisse seadmas Perekaardi süsteemi, millega tagatakse soodustused ka suurperedele.
Augustis tuli ilmsiks teiste hulgas Tallinna linnaasutuste suureperevaenulik poliitika, mille järgi oli õigus perepileti soodustustele vaid kahe lapsega peredel, rohkemate laste kohta kommenteeris abilinnapea Vadim Belobrovtsev, et asutused ei saa kindlad olla, et need pole kaasa võetud sõbrad.
Olukord, kus suurperesid, kellele perepileti soodustus on majanduslikult olulisem kui vähemate laste ja madalamate kuludega, koheldakse erinevalt oli ilmne ebaõiglus, mille üle olid arusaadavalt nördinud nii suurperede vanemad ise kui ka kriitikud meedias.
Varro Vooglaid juhtis Objektiivis tähelepanu vastuolule põhiseadusega: „Igal juhul kõlab põhiseaduse paragrahvis 28 lõige 4 sätestatu Tallinna linnavõimu poolt väljendatud hoiakute taustal väga õõnsalt. Ütleb ju põhiseadus nimetatud sättes, et "lasterikkad pered ja puuetega inimesed on riigi ja kohalike omavalitsuste erilise hoole all." Kui veekeskused võimaldavad perepiletiga sissepääesuvaid kuni kahe lapsega perekondadele (diskrimineerides nii perekondi selle liikmete arvu alusel), siis sellest mitte kuidagi ei nähtu eriline hool lasterikaste perede suhtes."
Septembris võttis abilinnapeaga ühendust lasterikaste perede liit, kellega koostöös lepiti kokku lahenduses – Tallinna linn võtab kasutusse ühtse Perekaardi põhise soodustusõiguse.
„See tähendab, et kõik vähemalt kolmelapselised pered, kes on soetanud lasterikaste perede liidu väljaantava Perekaardi, saavad nii linnaujulatesse kui -muuseumidesse sisse perepiletiga, sõltumata laste nende arvust. Veel enam – Perekaarti saab kasutada kas laste 18. eluaastani või kui nad edasi õpivad, siis tudengid lausa kuni 26. eluaastani," vahendab ERR.
Uues süsteemis saavad suurpered õiguse soodustustele Tallinna spordiasutustes (Nõmme ujula, Õismäe ujula, Sõle spordikeskuse ujula, inglise kolledži ujula, Tondiraba jäähall, Nõmme spordikeskus), loomaaias, botaanikaaias ja kultuuriasutustes (kirjanduskeskus, fotomuuseum, Kiek in de Kök, lastemuuseum Miia-Milla, Kalamaja muuseum, Peeter I majamuuseum, vene muuseum) plaani kohaselt novembri esimeses pooles.
„Tallinn oli läbirääkimiste protsessis kiire ja konstruktiivne, linn oli koostööks valmis," kiidab linnavalitsuse reaktsiooni lasterikaste perede liidu president Aage Õunap.
Koostas Oto Tuul