Sanktsioonide mõju Venemaale: riigi välisvõlg väheneb
Venemaa välisvõlg on Venemaa-vastastest majandussanktsioonidest hoolimata pidevalt vähenenud, tõdes tänavu oktoobri teise nädala lõpul Ungari ajakirjandus.
Venemaa välisvõlg on Venemaa-vastastest majandussanktsioonidest hoolimata pidevalt vähenenud, tõdes tänavu oktoobri teise nädala lõpul Ungari ajakirjandus.
On selge, et sanktsiooniseadust vastu võttes püüab riik eraomandi puutumatuse põhiõigusse sekkumise lubatavuse piire jõuliselt laiendada ja seda viisil, mis võib sillutada teed kõnealuse eelnõu kontekstist palju laiema ringi subjektide põhiõigusi puudutavatele tagajärgedele, toonitab riigikogu liige Varro Vooglaid pöördumises õiguskantsleri poole.
Ukraina abistamise püüdlusi ei tohi viia ellu viisil, millega tuuakse ohvriks austus põhiseaduse ja selles sätestatud eraomandi puutumatuse põhiõiguse vastu.
Varro Vooglaid saatis presidendile pöördumise, milles palub põhiseaduse vastast ja Venemaa-suunalisi pingeid eskaleerivat sanktsioonide seadust (332 SE) mitte välja kuulutada.
Vaatamata lubadustele oma tegevust Venemaal kokku tõmmata, maksid lääne pangad seal 2023. aastal rohkem kui 800 miljonit eurot makse. Seda on sõjaeelsest ajast neli korda enam.
Lääs on Venemaa titaanist ikka veel täielikus sõltuvuses, kuna muidu jääks seisma reisi- ja sõjalennukiehitus.
Venemaa-vastased sanktsioonid pole lõpetanud – vastupidiselt Brüsseli lubadustele – Ukraina sõda ega ole kujunenud Venemaale valusamaks kui Euroopale, ütles Ungari riigiraadios Ungari välisministeeriumi kantsler Tamás Menczer.
Poola ja Saksamaa vahel käivad intensiivsed läbirääkimised, mille teemaks on nafta tarnimine Saksamaale Poola sadamate ning torujuhtmete kaudu.
Kuigi paljud rahvusvahelised ettevõtted on oma tegevuse Venemaal peatanud, on mitmed Prantsuse ettevõtted ettevaatlikud äride peatamisel, vahendab Türgi riiklik uudisteagentuur Anadolu Agency.