Lisaks droonisõjale peetakse Ukrainas ja Venemaal "paroodiadroonide" sõda
Droonisõja tehnoloogia ja võtted arenevad üpris kiiresti ja nii Ukraina kui Venemaa relvajõud kasutavad päris pommidroonide sihtmärgile aitamiseks peibutusdroone.
Droonisõja tehnoloogia ja võtted arenevad üpris kiiresti ja nii Ukraina kui Venemaa relvajõud kasutavad päris pommidroonide sihtmärgile aitamiseks peibutusdroone.
Ameerika Ühendriigid ja Ukraina sõlmisid 30. aprillil Washingtonis peale pikki vaidluseid lõpuks majanduskoostöö leppe, millega USA saab ligipääsu Ukraina maavaradele.
Euroopa Liidu võidurelvastumiseks moodustatud Euroopa Kaitsefond rahastab projekti, milles Euroopa Liidu ja Ukraina ettevõtted hakkavad üheskoos arendama tehisaru toel töötavaid uut tüüpi pisikesi mehitamata maa-, vee- ja õhusõidukeid.
Mõlemapoolselt õiglase rahu saab tagada ainult rahuleping, mille sisu osas on mõlemad sõdivad osapooled täpselt ühte meelt. Seda teostumas kujutleda on raske, kuna mõlemad korraga ei saa võita ehk emb-kumb peab alla jääma, tuletab poliitikavaatleja Lajos Orosz lugejatele meelde.
Vaatamata sõjast tingitud keerulisele olukorrale on Türgi ettevõtted Ukrainas äri tegemisest jätkuvalt huvitatud ja Türgi ettevõtted avasid 2024. aastal Ukrainas üle kahesaja ettevõtte.
Ungari peaminister Viktor Orbán teatas 7. märtsil, et riik korraldab Ukraina Euroopa Liiduga liitumise küsimuses rahvaküsitluse.
Veteranist väljaande HotAir toimetaja Beege Welborn kogus kokku mõtted, kuidas Euroopa Liidu Ukraina aitamise ja võidurelvastumise soovid Ameerika Ühendriikides välja näevad.
Euroopas peavad sõda kaks üdini korrumpeerunud riiki. Sajad tuhanded elud lõpevad selleks, et keegi kusagil rikastuks. Mõlema rahva tulevik on kaalukausil, sest surevad kümned ja sajad tuhanded noored inimesed, kes võiksid nautida elu ja tunda rõõmu oma lastest, kes jäävad nüüd sündimata. Mida kiiremini see hullus lõpeb, seda parem, kirjutab Roland Tõnisson.
Eesti inimesed, kaasa arvatud poliitikud, kes praegu USA presidenti halvustavad, peavad endale aru andma, et nad kritiseerivad meest, kellest oleneb Eesti riigi kaitsmine kallaletungi korral.
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas kolmapäeval oma teise ametiaja esimesel valitsuskabineti istungil, et nad üritavad Venemaalt saada tagasi võimalikult palju Ukraina alasid, kuid NATO-ga liitumise võib Ukraina ära unustada, kuna see olevat olnud tema sõnul ilmselt sõja põhjuseks.