ANALÜÜS ⟩ Varro Vooglaid: miks president ei kuulutanud välja kirikute ja koguduste seadust?
Riigikogu liige Varro Vooglaid analüüsib võimalikke põhjuseid, miks riigipea Alar Karis jättis välja kuulutamata kirikute ja koguduste seaduse muudatused.
Riigikogu liige Varro Vooglaid analüüsib võimalikke põhjuseid, miks riigipea Alar Karis jättis välja kuulutamata kirikute ja koguduste seaduse muudatused.
Kriitiseerida tuleks põhiseadust rikkuva, üdini rumala ja julgeolekuohtu genereeriva kirikute ja koguduste seaduse pooldajaid, mitte president Alar Karist, kes põhiseaduses sätestatud usuvabaduse kaitseks välja astus, tunnistavad Markus Järvi ja Veiko Vihuri saates "Fookuses".
Möödunud nädalal otsustas president Alar Karis jätta välja kuulutamata riigikogu poolt 9.
President Alar Karis jättis neljapäeval välja kuulutamata riigikogus 9.
Julgeolekuohule viidates survestatakse kirikut loobuma nende usulistest veendumustest, ehkki neile ei ole Eesti Vabariigi seaduste täitmise mõttes seni midagi põhjust olnud ette heita. Ühe eksinud patriarhi pärast pole õiglane karistada kogu usukogukonda, kirjutab Kaari Saarma.
Saates "Fookuses" räägime usuvabaduse piiramisese näitel tänase Eesti ladviku väikesehingelisest ja kiuslikust mentaliteedist ning küsime, kas eesti rahvas võib kunagi saada suureks mitte üksnes vaimult, vaid ka arvult. Stuudios on Markus Järvi ja Varro Vooglaid.
Rumalate ja ülbete hõisete saatel kirikute ja koguduste seaduse muudatuste vastuvõtmine tõestas taas, et totalitaristlikku riiki ihalevatele sekularistidele on rünnak usuvabaduse vastu teiseks loomuseks.
Pühtitsa kloostri iguumenja Filareta palus täna 96 nunna nimel president Alar Kariselt, et ta jätaks eile vastu võetud kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse välja kuulutamata, kuna selle seaduse täitmine tähendaks nende jaoks nende nunnatõotuste eiramist.
Kirikute ja koguduste seaduse muudatustega moondub Eesti Vabariik sisuliselt sarnaseks kirikuid ja kloostreid ründavaks monstrumiks, nagu oli seda bolševistlik Nõukogude Venemaa — isegi, kui sarnasust püütakse varjata oma palet ilustava, demokraatia ja õigusriikluse loosungeid kandva maskiga, tõdeb riigikogu liige Varro Vooglaid kirjas president Alar Karisele.
Kultuuri- ja ühiskonnategelased ning teoloogid avaldasid avaliku kirja usuvabaduse kaitseks, milles nad nendivad, et usuvabadus tagab kodanike lojaalsuse ja riigi julgeoleku, mitte vastupidi.