KOLUMN ⟩ Jüri Kotšinev: rahvale on käega löödud
Liberid-globalistid deklareerisid ennast konservatiivideks.
Liberid-globalistid deklareerisid ennast konservatiivideks.
Valitsusremondiks nimetatud avalike suhete võimlemine võiks kuuluda absurdikomöödia valda, kui selle tagajärjed Eesti riigile ja rahvale poleks hukatuslikud ja traagilised. "Fookuses" saates arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid.
Valitsusremondi poliittehnoloogiline läbinähtavus ja sinna juurde käiv jutt "uuest parempoolsest valitsusest" on hale nali, mis pole enam ammu naljakas, tõdevad Markus Järvi ja Martin Helme saates "Fookuses".
Mõned tunnid peale hetke kui Ameerika Ühendriikide uueks presidendiks kuulutati ametlikult Donald Trump, vallandas Saksamaa sotsialistist kantsler Olaf Scholz uusliberaalist rahandusministri Christian Lindneri.
7. septembril toimunud presikonverentsil teatas Kaja Kallas, et koos opositsiooniga mõjutab tema närvitegevust teiste hulgas president Alar Karis.
Eesti vajab poliitilise usalduse taastamiseks erakorralisi valimisi.
Tagasiastumine nõrgestaks praeguse peaministri positsiooni läbirääkimiste laua taga ja seda teades kuritarvitab Kaja Kallas talle antud õigusi, kuna sisuliselt on tegemist siiski uue valitsuse moodustamisega, mis eeldab ka uut mandaati peaministrile, selgitas politoloog Martin Mölder Vikerraadio päevakommentaaris.
"Hästi lihtsalt öeldes – mul puudub igasugune huvi minna valitsusse, kus me midagi teha ei saa," räägib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme intervjuus Objektiivi toimetaja René Allikule, kellega vesteldi praegusest valitsuskriisist, koalitsioonikõnelustest ja parlamendi tööst üldisemalt.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Martin Helme hinnangul on Kallase ametispüsimine halb nii Eestile kui ka Isamaale.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Martin Helme arvates on häbiväärne ja ohtlik peaminister Kaja Kallase soovimatus oma ametikohalt tagasi astuda olukorras kus ta on oma koalitsioonipartneri üle parda visanud.