Pilt: Piqsels

Korporatiivse meedia juhtiva väljaande Time'i juhtkirjas leitakse, et 22. aprillile määratud Maa päevast peaks saama usupüha.

Time'i juhtkiri, mille kirjutasid New Yorki- ja Brooki Ülikooli professorid Paul Greenberg ning Carl Safina, kannab pealkirja "Põhjused, miks Maa päevast peaks saama usupüha".

Ennast keskkonnakaitsjateks nimetavad autorid kirjutavad laupäeval 22. aprillil ilmunud loos: "Käesoleval 53. Maa päeval me leiame olevat tarviliku pakkuda välja, kuidas tõelist Maa päeva peaks esitama ja kuidas sellest võib kujuneda keskne aeg uue ülistamise lähenemise tarbeks."

Juudist Greenberg ja katoliiklasest Safina jätkavad:

"Kas me esitame täiesti uue religiooni loomise kava? Me ei ole selles väga kindlad. Võib-olla on tegemist hoopis iidse religiooniga. Kõigi religioonide tuumaks on usuline tunne, et me oleme osa millestki palju suuremast ruumis ja sügavamal ajas kui ainult meie ise. Kindlasti on seda maailm. Igal juhul me teame, et vaimsed uuringud, nagu ka teaduslikud uuringud, ei seisa ühel kohal paigal. Peale Ameerika Ühendriikide esimest ja teist religioosset Suurt Ärkamist on ilmsiks saanud terve kontinent uusi teaduslikke teadmisi. See tundub meie jaoks igati mõistliku ja vaimsena, et viidatud teadmiste kontinent haaratakse kaasa uude Suurde Ärkamisaega, see liidetakse progressistliku tarkusega elu-, surma- ja universumi kohta."    

"Me peame Maa päeva näol tegema loodusest oma ususüsteemi keskse osa, nagu ka teistest Maale keskendunud tseremoniaalsetest päevadest. Neist peavad saama regulaarsed meeldetuletused, et me oleme oma koduplaneedi ees võlglased," kirjutavad autorid.

Maa usu näol on tegemist animismi vormiga. Animism on tänaste teadlaste arvamuse kohaselt üks vanimaid inimeste hulgas levinud religioone.

Toimetas Karol Kallas