“Transsooline naine” hakkas New Mexico osariigis Albuquerque linnas asuvas videomängude poes GameStop märatsema, kuna müüja kutsus teda härraks, mitte prouaks, vahendab Daily Mirror.

Pärast seda kui müüja “transsoolist naist” härraks kutsus, kostitas ta teda raevunult vulgaarse sõimu ja ähvardustega ning nõudis oma raha tagasi.

Oma osa sai ka üks teine klient, kes oli poes koos oma pojaga ning üritas teda viisakalt korrale kutsuda: “Vabandust härra, siin viibib ka üks noormees, mistõttu peaksite ropendamisest hoiduma.”

Teistkordne härraks kutsumine ärritas “transsoolist naist” aga veelgi enam ning ta vastas karjudes: “Vabandust, ma olen proua, ma olen proua. Rahunege maha ja tegelege oma asjadega.”

Kuigi müüja üritas “transsoolist naist” maha rahustada, kaotas ta veelgi enam enesekontrolli, ähvardades müüjale õues kallale tungida ning lüües jalaga poes müüdavaid mänguasju: “P****vest, tule minuga õue, kui sa tahad mind veel härraks kutsuda. Ma siis näitan sulle kuradi härrat.”

Seejärel hakkas “transsooline naine” aga küsima ettevõtte numbrit, et kurta müüja ülemustele, kuidas tema poole on korduvalt pöördutud “valet” sugu tähistava sõnaga: “Ma palun teid viiendat korda, et te lõpetaksite mind meheks kutsumast, kuna ma selgelt ei ole mees.”

Vabandav müüja lubas talle küll numbri anda, kuid “transsooline naine” otsustas siiski enne poest lahkuda, süüdistades müüjat eelnevalt veel lugupidamatus käitumises transsooliste suhtes ning lubades sellest teavitada “kogu LGBTQ kogukonda”, et kahjustada ettevõtet rahaliselt.

Toimetas Martin Vaher