Donald Trump. Foto: Scanpix

Donald Trump rääkis 7. oktoobril antud intervjuus, et ebaseaduslike sisserändajate seas on palju mõrvareid, kelle kuritegelik käitumine on seotud nende geneetilise pagasiga.

"Kuidas vaadata olukorrale, et üle avatud piiri lubatakse tulla inimestel, kellest 13 000 on mõrvarid, kellest paljud on tapnud rohkem kui ühe inimese ja sellised inimesed elavad nüüd õnnelikult Ameerika Ühendriikides. Minu hinnangul on mõrvad neil geenides ja hetkel on meie riigis väga palju halbu geene," vahendab Trumpi saatejuhile Hugh Hewittile antud intervjuud Politico

Alates 2021. aastast võimul olnud demokraatide valitsuse ajal on Ameerika Ühendriikidesse lubatud erinevatel andmetel kümme kuni kakskümmend miljonit ebaseaduslikku sisserändajat. Trump lubab võimule saades saata võimalikult suure osa neist lähteriikidesse tagasi. USA demokraatide valitsus mõistis vabariiklaste presidendikandidaadi sõnad hukka väites, et "see meenutab pentsikut fašistide ja valgete ülemvõimlaste retoorikat". 

Trumpi kõneisiku Karoline Leavitti sõnul ei mõelnud presidendikandidaat geenidest rääkides kõiki sisserändajaid, vaid ainult mõrvareid. "See on üpris jälestusväärne, kuidas meedia asub alati kibekiirelt mõrvarite, vägistajate ja ebaseaduslikult riiki saabunud kriminaalide kaitsele, kui selle toel saab kirjutada president Trumpi kohta halvustava pealkirja."

2008. aastal ilmus teadusajakirjas Medical Hypoteses artikkel "Geneetiline tõestus, et Darwinil oli kriminaalsuse osas õigus: [see on tingitud] loodusest, mitte kasvatusest".

Sissejuhatuses kirjutatakse: "Käesolevas artiklis arutletakse nii inimeste geneetiliste erinevuste kui geenidest tingitud ühiskondlikkuse tunnuste teemal. Lisaks keskendutakse hiljuti avaldatud ja üha suuremale tõestusmaterjali hulgale, mis osutab, et geenid mõjutavad nii antisotsiaalset käitumist, kriminaalsust kui vägivaldsust. Kõik need avastused seavad kahtluse alla teaduslikult tõestamatu kultuuridogma, mis väidab, et inimese käitumine peegeldab tema kasvatust, mitte loodust selle bioloogiliste tegurite vormis." 

Äärmuspahempoolne väljaanne Vox avaldas 2019. aastal ühe DNA kaksikheeliksi avastaja kohta "põrmustava" ülevaate, mis kandis pealkirja: "DNA teadlane James Watson on teinud märkimisväärsel hulgal seksistlikke ja rassistlikke avalikke märkuseid."

Toimetas Karol Kallas