Havailane eile Honolulus valimisjaoskonnas, sedel käes. Foto: Scanpix

Tänu eilsetel vahevalimistel praegustel andmetel juurde võidetud kahele kohale senatis – kokku 3-kohaline enamus – on USA presidendil Donald Trumpil edaspidi kergem määrata ülemkohtusse konservatiividest kohtunikke, samal ajal kui esindajatekojas kaotatud 27 kohta kindlustavad karmi vastupanu presidendivalimistel lubatu elluviimisele.

Nagu kirjutab konservatiivne portaal The Daily Wire, seavad demokraadid tõenäoliselt taas esindajatekoja spiikriks Nancy Pelosi (78), kes on juba lubanud ametipostile asudes elustada riikliku tervishoiuprogrammi ehk rahvasuus Obamacare.

Finantsteenuste komitee esimeheks saab Maxine Waters, kes on kogunud tuntust demokraatide õhutamisega vägivallale vabariiklaste vastu ning andnud mõista, et kasutab uut positsiooni kongressis maksmaks kätte pankuritele, pankadele ja kindlustusettevõtetele.

Progressiivne portaal Mother Jones on juba avaldanud nimekirja potentsiaalsetest kohtukutsetest, mis ootavad vabariiklasi esindajatekoja erinevate komisjonide tegevuse tulemusel, keda asuvad juhtima demokraadid.

Nad näevad vaimusilmas, kuidas uuesti võetakse korralikult käsile Trumpi väidetav kokkumäng venelastega, aga ka viis kuidas ta USA lõunapiiril illegaalide peresid "lahutab" ja palju muud – nagu sõjaväelaste saatmise vajadus, et võtta vastu karavane Kesk-Ameerikast.

"Demokraatide võimalused on peaaegu lõputud," leiab Mother Jones.