Tucker Carlson Pilt: Twitteri ekraanitõmmis

Meediakanali Fox Newsi endine saatejuht Tucker Carlson andis teisipäeval üheksandal mail teada, et hakkab edaspidi oma uudiste- ja "rääkivate peade" telesaadet tegema sotsiaalvõrgus Twitteris.

Carlson postitas sotsiaalvõrgus, et "Me oleme tagasi" ja jätkas:

"Te kuulete tihti, kuidas inimesed räägivad, et uudised on täis valesid. Kuid suurema osa ajast täpselt öeldes see nii ei ole. Palju neist asjadest, mida te näete televiisoris ja loete New York Timesist, on sõna otseses tähenduses tõsi.   

Kuid see ei tähenda, et tegu oleks tõega. Need asjad ei ole tõde. Kõige algelisemal tasandil on uudiste näol, mida te tarbite, tegemist valetamisega. Valega selle kõige peidetumal ja salakavalamal kujul. Fakte hoitakse eesmärgipäraselt enda teada, tehes seda proportsionaalselt ja kindla tagamõttega. Teiega manipuleeritakse."

Ajakirjandusteoorias nimetatakse olukorda, mida Carlson osaliselt kirjeldab, kallutatatus väljajätmise kaudu (bias by omission).

Ameerika Ühendriikide ilmselt kõige vaadatum telesaatejuht jätkas:

"Olles ise olnud rohkem kui 30 aastat kõige selle keskel, võime me teile rääkida lugusid. Parim, millele te saate uudisteäris tänasel päeval loota, on edastada nii täielikku tõde kui te vähegi saate. Kuid sellel on alati piirid. Ja te teate, et kui te liiga palju nende piiride vastu põrkate, jääte te oma tööst ilma. 

Carlson jätkas: "Kui vaadata tänast päeva, siis sõnavabaduse jaoks ei ole jäänud alles väga palju platvorme. Üks viimaseid selliseid on maailmas Twitter, kus me ka praegu oleme. Twitter on olnud pikka aega koht, kus meie riiki puudutavad teemad saavad alguse ja kus neid arendatakse. Twitter ei ole erapoolik koht, sellele pääsevad kõik ligi ja me arvame, et see on oluline.

Kuid ometigi suurem osa uudistest, mille üle Twitteris arutletakse, on pärit meediaorganisatsioonidest, mis on oma olemuselt isegi mitte eriti varjatud propagandaväljaanded. Mida nähakse uudistesaadetes, sellest räägitakse Twitteris. Tulemus võib paista välja aruteluna, kuid jätkuvalt on kontroll väravavalvurite [kes otsustavad mida tohib ja ei tohi rääkida/kirjutada] käes. Meie arust on tegemist kehva lahendusega.

Peatselt hakkab Twitter edastama uut versiooni meie saatest [Tucker Carlson Tonight], mida me oleme teinud viimased kuus ja pool aastat."

Carlson lõpetas oma pöördumise lubades "veel mõnda asja" ja rõhutas sõnavabaduse tähtsust.

Carlson ja Fox News lõpetasid koostöö 24. aprillil ja telekanali vaadatavus on sellest ajast saadik tublisti kannatanud.

Toimetas Karol Kallas