Loomuõigusega sõdimine on alati kaasa toonud suurema ulgumise ja hammaste kiristamise. John Martin: Soodoma ja Gomorra hävitamine, 1852. Foto: Wikipedia

Carlson räägib reedel, 30. juunil, avaldatud Tucker on Twitter 8. saates "reeglitest, mida ükski inimene pole teinud, kuid mille eiramine toob kaasa hukatuse". 

Tuues näiteks naisteriideid kandva mehe, Ameerika Ühendriikide valitsuses töötava terviseadmirali Richard "Rachel" Levine'i, osutab Carlson, et "uhkuse" (Pride) kampaania on "vaid järjekordne ususõda inimeste, kes arvavad, et nad on jumalad, ja kõigi teiste vahel". Esimesse kategooriasse kuuluvad saatejuhi sõnul kõik inimesed, kes on Ameerika Ühendriikides mõne võimupositsiooni juures.

"Algelistes tsivilisatsioonides – kuhu kuuluvad kõik tsivilisatsioonid aegade algusest kuni meie omani – eeldasid inimesed, et olemas on reeglid, mis pärinesid kõrgematelt jõududelt ja olid seega muutumatud ning neid rikkuda oli ohtlik," jätkas ta. 

"Mõned inimesed kutsusid neid reegleid looduseks elik loomuõiguseks ja kui ühiskonnad arenesid, siis teoloogiaks. Kuid enamus ajast ei kutsunud inimesed neid mitte kuidagi. Neil ei olnud seda vaja. Keegi ei arutlenud selle üle, kas reeglid on päriselt olemas," arutles Ameerika Ühendriikide populaarseim saatejuht.

"Inimesed said aru, et kui keegi pidas ennast jumaluseks, siis sellel olid tagajärjed. Nad pidasid Soodomat ja Gomorrat päris kohtadeks, mis said sõnakuulmatuse eest karistada," osutas ta 1. Moosese raamatu 19. peatükile, mis kirjeldab nimetatud linnade hävingut "väävlis ja tules" karistusena ebaloomuliku sugulise läbikäimise eest.

Carlsoni sõnul arvasid inimesed varem, et kui nemad midagi sarnast teevad, võib neid oodata samasugune ots.

"Kuid asjad ei ole täna enam nii. Rick Levine ei tunne muret, et teda võivad karistada jõud, mida ta ei näe. Ta teab, et tema käes on võim. Reegleid teeb tema. Tema märgib maha piirid. Reaalsus on see, mida tema ütleb selle olevat. Selline on tema nägemus. Ta jagab säherdust nägemust kõigi inimestega, kes on Ameerika Ühendriikides mõnel võimupositsioonil."

Carlsoni sõnul "on see väga julge lähenemine. Seitse miljonit aastat on inimesed uskunud ühte asja ja seda eeldatavalt toetudes teatud tõenditele. Alates 2015. aastast on nad aga hakanud uskuma midagi täiesti teistsugust."

"Kas neil on õigus? Tundub, et me saame seda üpris varsti näha," lõpetas Carlson oma saate.

Toimetas Karol Kallas