Tuntud homoaktivististi Reimo Metsa juhitud ettevõte jäi Sõpruse kinohoone üürimisel võlgu pea veerand miljonit eurot, kusjuures kohtu hinnangul võis sama raha rännata Metsa teise firma kontole, mistõttu on juhtumil kuriteo tunnused, sedastatakse ajalehe Postimees majandusportaalis Majandus24.
Novembri alguses kuulutas Harju maakohus välja Kino Sõprus OÜ pankroti. Ettevõte, mille juhatuse esimees oli homoaktivistina tuntust kogunud jurist Reimo Mets, tegutses Tallinna vanalinnas asuva kinohoones vahendaja rollis, rentides maja omanikult ning allüürides seda Sõpruse kinole ja Hollywoodi ööklubile edasi.
Selline üürisuhe kestis peaaegu kümme aastat, ent eelmise aasta aprillist saati jättis Metsa firma maja omanikule Amplius Invest OÜ-le seitse kuud järjest üüri maksmata, mistõttu ütles maja omanik 2016. aasta sügisel lepingu Metsaga üles. Selleks ajaks oli üürivõlg kasvanud 222 000 euroni ning selle raha kättesaamise võimatuse tõttu tuli Amplius Invest OÜ-l summa sissenõudmiseks taotleda kohtus Metsa firma pankrotti.
Postimees vihjab, et Mets võis ligi veerand miljonit eurot maja rentnikelt kokku kogutud, ent omanikule tasumata jäetud üüriraha piltlikult öeldes oma tasku pista. Nimelt joonistuvat väga mahukast ja detailsest pankrotimäärusest Metsa käitumise kohta üsna selge pilt, kus kõige olulisema asjana paistab silma, et samal ajal, kui Mets hoone omanikule renti ei maksnud, tegi ta pea 290 000 euro ehk maksmata jäänud üürisumma ulatuses ülekandeid oma teise firmasse, õigusbüroosse Law Office Mets & Co.
Seetõttu on kohtu hinnangul tõenäoline, et Mets jättis teadlikult üüri maksmata ning asus vara ettevõttest välja viima.
"Seetõttu on kohtu hinnangul tõenäoline, et Mets jättis teadlikult üüri maksmata ning asus vara ettevõttest välja viima. Kuna Mets võis muuta firma teadlikult maksejõuetuks ja kohtles peamist võlausaldajat ehk omanikku ebavõrdselt, näeb kohus mehe tegevuses kas raskeid juhtimisvigu või suisa kuritegu," kirjutatakse artiklis, osutades ühtlasi sellele, et niisuguse järelduse paikapidavust jagab ka pankrotihaldur Katrin Prükk, kelle ülesanne oli maksejõetu Metsa firma majandustegevuse kontrollimine.
Mets aga pankrotihalduri ja kohtu seisukohaga ei nõustu ning on lubanud pankroti vaidlustada. Et kohtu hinnangul võis Mets teha kõnealuses juhtumis raskeid juhtimisvigu ja panna toime ka kuritegusid, tuleb pankrotihalduritel aga tema tegevust edasi uurida. Mets nõuab seevastu pankrotihalduri vabastamist, väites, et too tegelevat tema tagakiusamisega.
Reimo Metsa tegemisi on ka varem saatnud pettuse kahtlused. Näiteks jõudis eelmise aasta sügisel avalikkuse tähelepanu alla uudis (vt siit ja siit), et Rootsis on tekitanud palju pahandust kaks Eesti ettevõtet, millest ühega on seotud ka Mets. Nimelt peteti rootslaste hinnangul inimesi, pakkudes pealtnäha tasuta auto hindamise teenust, mille eest hiljem saadeti aga inimesele koju arve ja nõuti raha kohtu ähvardusel sisse. Probleemile pööras tähelepanu ka Rootsi rahvusringhääling, kellel õnnestus Tallinnas Mets ka kaamera ees tabada, ent nagu videost näha, selgitas Mets, et inimene, keda otsitakse, olevat hoopis tema kaksikvend.
Eestis on Mets tuntud ühe peamise homoaktivistina ning tal on olnud oluline roll nii kooseluseaduse läbisurumisel kui ka kohtute kaudu nn homoabielu seadustamise püüdlustes. Muu hulgas on Metsa tegevus paistanud silma sellega, et juba 2006. aastal püüdis ta meelitada alaealisi poisse homoklubisse "Angel", lubades neile sinna kohale tulemise korral anda tasuta helkuri. "Kuna meil [homoseksuaalidel – toim.] endil lapsi pole, siis peame teiste laste eest hoolitsema," selgitas Mets toona. Pärast saates "Kuuuurija" hiljuti tehtud paljastusi asus Mets pedofiilias kahtlustatava Urmas Kausi esindajaks, ent hiljem taandus sellest positsioonist.
Reimo Mets: võtkem perekonnaseaduse abielumääratlusest välja mõisted "mees ja naine"
TV3 tühistas homoaktivisti nõudmisel Varro Vooglaiu teleesinemise