Nigel Farage ja Richard Tice 2019. aastal. Foto: Scanpix

Kuna Ühendkuningriigi valitsuspartei Toorid eirab konservatiivseid väärtuseid, vaatab üha enam inimesi uue, paremat maailmavaadet esindava Reformipartei poole, mille toetus on viimastel nädalatel märkimisväärselt kasvanud.

Üks Tooride tagaridade olulistest poliitikutest leiab, et Reformipartei (Reform Party) "võib meile otsa peale teha", vahendab GB News.

Reformipartei toetus on kogu aeg kasvanud ja märgid näitavad, et uue partei poole kalduvad nii Tooride kui Leiboristide valijad.

Paljud konservatiivse partei lihtliikmed leiavad, et Richard Tice'i juhitud partei võib nad järgmistel üldvalimistel võimust ilma jätta.

25. novembril avaldatud Techne UK küsitlusest selgub, et konservatiivid kaotavad Tööparteile üha rohkem toetust ja lisaks, et Leiboristide hääled hakkavad liikuma reformipartei taha.

Konservatiivid on Tööparteist jäänud maha 23 punkti ja Reformipartei toetus on vähemalt 4,5 protsenti juures.

Varasemates küsitlustes pole Reformipartei toetust uuritud, kuid edaspidi seda tehakse. 

Tooride parlamendisaadikud on nördinud, et peaminister Rishi Sunak ei võta Tice'i toetuse kasvu tõsiselt.

"Nad on sellise toetuseni jõudnud ilma Nigel Farage'ita. Kui Farage peaks otsustama päriselt poliitilisele areenile tagasi tulla, siis me võime ilmselt rääkida 15-protsendisest või isegi suuremast toetusest." 

Expressile antud intervjuus arvas Tice, et tänane valitsus on viimane Ühendkuningriigi Tooride valitsus ja kui temal õnnestub selles mingit osa mängida, siis on ta selle üle väga hea meel. 

Farage on sotsiaalmeedias avaldanud arvamust, et kui Toorid sisserände ja rohehulluse küsimustes aru pähe ei võta, siis ei jää tal muud üle kui taas poliitikuks hakata.

Reformipartei on 2018. aastal asutatud Brexiti partei järglane ja kannab uut nime alates 2021. aasta 4. jaanuarist. Märtsis astus Farage partei juhi kohalt tagasi ja uueks eestvedajaks sai ettevõtjast Tice.

Tooride suurimaks probleemiks võib täna pidada asjaolu, et tegemist pole päris-, vaid nõndanimetatud "liberaalse konsensuse" elik ühispartei konservatiividega, millist lähenemist esindab Eestis Isamaa.

Toimetas Karol Kallas