Pieter Bruegel Vanem: Pime juhib pimedaid, 1568 Allikas: Wikimedia

Alates 2020. aasta esimesest jaanuarist karistatakse soosantide – ehk siis teiste sõnadega LGBT, transsooliste, omasooiharate jne – pihta suunatuid “vihakuritegusid” rängemate vanglakaristustega kui varavastaseid seaduserikkumisi. Ehk siis mõne kaubamaja segipeksmine elik mõnelt Araabia printsilt Maserati ärandamine on väiksem kuritegu kui mõne “trans-kuninganna” solvamine, kommenteerib Karol Kallas Ühendkuningriigist kostuvaid uudiseid.  

Ühendkuningriigi seaduseandjad jõudsid sellise otsuseni, kui mingitest uuringutest selgus, et “transuvastaste” vihakuritegude hulk on hakanud peale 2017. aastat vohama ja selliseid üleastumisi registreeritakse täna 37 protsendi võrra toonasest rohkem, vahendab The Daily Mail.

Uutes kohtumõistmise eeskirjades nähakse ette senisest rangemad karistused transu- ja omasooiharate pelgurluse ning mõistmatuse eest. Näiteks soosantide kogukonna vastase ässitamise eest on ette nähtud kuuekuuline vangistus.

Kuna viimasel ajal on väidetavalt kasvanud teatud vähemusgruppide vastane sallimatus, on kohtunikele antud käsk karistuste võimendamiseks.

Säherduste kuritegude rangemat karistamist soovitas Karistuste määramise nõukogu ja see tähendab, et need karistused on rängemad kui varavastaste kuritegude eest.

Ühendkuningriigis on viimasel ajal ilmsiks tulnud jäme seadusemõistmise kahepalgelisus. Näiteks vägistamisdžihaadi osalised on teatud juhtudel pääsenud piltlikult ainult nähvakaga näppude pihta, samas kui poliitiliselt ebakorrektsete märkuste tegemise eest määratakse täiemõõduline vanglakaristus. Vast tuntuimaks sellise variserluse märtriks on viimasel ajal olnud Tommy Robinson.

Käesoleva aasta alguses arreteeriti näiteks üks katoliiklasest viie lapse ema, kuna too oli kedagi sotsiaalmeedias valesoostanud.

Sissemurdmiste eest seevastu määratakse inimestele tihti ühiskondlikult kasulik töö.

Nõndanimetatud “vihakuritegude” eest võib aga uute reeglite järele määrata kuni kuue aasta pikkuse vanglakaristuse.

Karistuste määramise nõukogu sõnul ei ole senisest märgatavalt karmimad soosantide vastase nurina karistamise uued reeglid kuidagi poliitiliselt mõjutatud ega motiveeritud.

Ühiskondlikku keelepruuki ilmub pea iga päev olulisi uuskeelseid termineid. Näiteks kui paljud inimesed teadsid aasta-kaks tagasi sellist sõna nagu “intersektsionalism”?

Või kui paljud seda tänagi teavad?

Uuskeele üheks tähtsamaiks eesmärgiks on orwellilik “imelike” ja tavamõistuse kohaselt väärate asjade kamuflaaž. Tõde on vale ja vastupidi ning nii edasi.

Täna on aeg, kus ühiskonnas üritatakse ümber pöörata ühekorraga väga palju jõgesid.

Nii nagu arstiteaduses aetakse ühte saatanat välja teisega (mis need antibiootikumid muud on kui mürk), nii tuleb ka ühiskonda ümberehitava uuskeelega sõdida õige “uuskeelega”. Väidetavalt “on sõna vaba” ja oma uuskeel on nagu demokraatia ning inimõigused – alati hea.

Teatud “vähemusgruppe” kirjeldava sõna “soosant” mõtles välja (:)kivisildnik. Sest mis muud viidatud vähemusgrupid on kui sandid – neile ei tohi halvasti öelda, neid peab igal võimalikul juhul pidama riigi poolt ülal ja soovahetuse pähe võtnud inimene on tähtsam kui paljulapseline pere. Pealegi – mardisandid on meil juba olemas.

Ja kõik selliste “vähemuste” veidrused on looritatud peene uuskeelega.

Ilmaasjata ei räägita “vähemuste häälekast terrorist”. Tavaliselt pole häälekate vähemustega ka mingit mõtet vaielda. Uus-uuskeel toimib inimeste meeltes paremini. Nii ka sõnad, mida seni pole olemas olnud, ei saa olla ka kuidagi “vihased”