Ekraanitõmmis Texty Ameerika Ühendriikide Ukraina vaenlaste paljastusest

Ameerika Ühendriikide rahastatud Ukraina uuriva ja andmeajakirjanduse vabaühendus Texty koostas nimekirja Ameerika Ühendriikides elavatest inimestest ning organisatsioonidest, kes "soovivad Ukraina lõppu".

Texty koostatud "Ukraina abistamise vastu olevate jõudude", kelle hulgas on inimesi "alates trumpistidest kuni kommunistideni", nimekirjas on 464 inimest ja organisatsiooni. 

Texty asutasid 2010. aastal Anatoli Bondarenko ja Roman Kultšinski (Анатолі Бондаренко ja Роман Кульчинськи). Texty väidab enda kohta, et tegemist on puhta, ainult lugejate toel tegutseva ajakirjandusega. Samas nende tegevus paistab välja pigem propaganda ja/või strateegilise kommunikatsioonina ning Ameerika Ühendriikide maksumaksja rahastab neid tänaseni. 

Bondarenko on saanud aastatel 2013–2015 põhjaliku koolituse Ameerika Ühendriikide TechCamp nimelises "riigidepartemangu (USA välisministeerium) haridus- ja kultuuriosakonna (ECA) avaliku diplomaatia" programmis. "TechCamp loob sidemeid, sütitab uutmist ja võimendab kodanikuühiskonda, mille tulemusel lahendatakse tehnoloogia abil maailma kõige pakilisemaid väljakutseid," kirjutatakse programmi tutvustususes. 

Texty Ukraina vaenlaste nimekirja tegi lombitaguses sotsiaalmeedias "kuulsaks" Ameerika Ühendriikide mõttekoja Ron Paul Institute'i direktor Daniel McAdams, kes avaldas hiljem ka selle kohta põhjalikuma ülevaate.

Vabaühenduse paljastuse sisuks on lühidalt, et üles loetud 476 inimest ja organisatsiooni on süüdi, et Ukrainal ei lähe Venemaa vastases sõjategevuses viimasel ajal kõige paremini.

Nimekirjast leiab näiteks Elon Muski, kongressi saadiku Jim Banksi, senaator Rand Pauli, president Donald Trumpi, ühiskonnategelase Tucker Carlsoni ja ohtralt teisi Ameerika Ühendriikide tuntud ning kaalukaid inimesi. Nimekirjas on 116 USA kongressisaadikut ja 21 senaatorit, kes kõik on ainult vabariiklased.

Tänaseks on Ukraina vaenlaste nimekirjast kasvanud välja suurem poliitiline skandaal ja suur hulk poliitikuid ning ühiskonnategelasi kasutavad teemat agaralt ära demokraatide materdamiseks.

Ameerika Ühendriikide süvariik, täpsemalt Luure Keskagentuur (CIA), palus – või käskis – Ühendkuningriigi, Austraalia ja mitme teise välisriigi julgeolekuasutustel luurata 2016. aasta kampaania ajal presidendikandidaat Donald Trumpi ning tema kaastööliste järele, millest omakorda tuletati süüdistused, et Trump teeb koostööd Venemaaga.

Texty ajakirjanikud on tõenäoliselt Ameerika Ühendriikide neoconide strakommarid ja USA süvariik kasutas taas välismaalasi poliitiliste vastaste mustamiseks. 

Texty, mis on tegutsenud alates 2010. aastast ja on väidetavalt erapooletu, sisust leiab näiteks Joe Bideni narkosõltlasest ja tema mõjuvõimuga kaupleva poja Hunter Bideni nime ainult ühel korral ning sedagi Venemaa ja vabariiklaste levitatava väärteabe kontekstis.   

Texty nimetab USA vabariiklaste huvi nende tegevuse vastu "vaba ajakirjanduse vastaseks rünnakuks".

Musk, kelle ettevõtted on Ukrainat aidanud vähemalt kümnete miljonite dollaritega, soovitab Texty lisada terroristlike organisatsioonide nimekirja.

Toimetas Karol Kallas