Oleks rõõmustav, kui pühapäeva õhtul saaksime tunda ühisest pingutusest rõõmu ega peaks vaatama, kuidas kõigist sigadustest hoolimata osutuvad premeerituks hoopis koalitsioonierakonnad, tõdeb riigikogu liige Varro Vooglaid oma pöördumises.

Tervist, head sõbrad!

Homme, pühapäeval on Euroopa Parlamendi valimiste viimane päev. Sellega seoses kutsun teid üles võtma valimistest osa ja andma oma hääl Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehele Martin Helmele.

Minu jaoks on Martin neil valimistel parim valik esiteks seetõttu, et erinevalt paljudest teistest kandidaatidest on tal realistlik võimalus osutuda valituks, teiseks seetõttu, et tema näol on tegu tõsise konservatiiviga, kes ei karda õigete põhimõtete eest seista ka siis, kui see pole populaarne, ning kolmandaks seetõttu, et ta on inimene, kes mitte ainult ei räägi konservatiivsetest väärtustest, vaid ka ise elab nende kohaselt.

Otsustades selle üle, kes on või ei ole tõsiseltvõetav konservatiiv, on ilmselt just see kõige olulisemaks kriteeriumiks.

Ma tean, et e-hääletamise tõttu pole Eesti valimissüsteem usaldusväärne ja et seega ei ole sugugi kindel, et valimiste tulemus sõltub kodanike reaalsetest valikutest. Aga sellest hoolimata peame omalt poolt tegema kõik tehtava, et saavutada parim võimalik tulemus.

Kaks kohta on neil valimistel EKRE-le käeulatuses. Kas aga õnnestub see tulemus saavutada, sõltub ennekõike konservatiivsete valijate aktiivsusest – sellest, kas minnakse valima või mitte.
Seega loodan, et kõik need inimesed, kes peavad oluliseks seista poliitikas konservatiivste põhimõtete eest, annavad selleks oma väikese panuse ja võtavad valimistest osa — loomulikult e-hääletamist vältides.

Vähetähtis pole seegi, et kui Martin Helmele avaneb europarlamendi uks ja sellega kaasnevad võimalused, avaneb tema asendusliikmena riigikogu uks minu sõbrale ja pikaaegsele kolleegile Markus Järvile. See oleks konservatiivsele leerile topeltvõit.

Oleks rõõmustav, kui pühapäeva õhtul saaksime tunda ühisest pingutusest heameelt ega peaks vaatama, kuidas kõigist sigadustest hoolimata osutuvad premeerituks hoopis koalitsioonierakonnad.
Aitäh teile!