Välkkampaania Indrek Tarandi provokatsiooni ohvriks langenud meeste toetuseks 2000 euro kogumiseks jõudis eesmärgini vähem kui ühe päevaga, mis näitab, et väga paljud inimesed peavad Tarandi provokatiivset käitumist ja suurt rahalist nõuet mitte ainult matslikuks, vaid ka raskelt ebaõiglaseks, tõdeb Varro Vooglaid kõiki annetuse teinud inimesi tänades.

Täna hommikul avaldasime Objektiivi lugejatele suunatud üleskutse toetada annetusega Mart Riebergi ja Meelis Osa ehk neid kaht meest, kes langesid möödudnud aasta 26. novembril toimunud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel Tarandi provokatsiooni ohvriks ning kellelt eurosaadik nõuab lepitusmenetluse kaudu hüvitiseks 2000 eurot.

Kui veel hommikul lootsime koguda vajaliku summa kokku hiljemalt kolme päevaga, siis tööpäeva lõpus annetusekontode seisu vaadates avastasime, et paljude inimeste ülevoolava toetuse abil on eesmärgiks seatud summa kokku tulnud juba esimese päevaga. Tõtt-öelda sai vajalik summa isegi julgelt ületatud, sest annetusi kogunes kokku üle kolme tuhande euro.

Tarandi poolt nõutud raha saab nüüd talle ära makstud – olgu ta selle üle õnnelik. Aga ühtlasi on paljud inimesed saatnud Tarandile selge sõnumi, et tema käitumist peetakse mitte ainult sügavalt matslikuks, vaid ka raskelt ebaõiglaseks.

Teatavasti ei tunnista Tarand ise, kes kõnealuse intsidendi Toompeal toimunud meelevaldusel teadlikult ja tahtlikult provotseeris, mingit süüd ega kanna vähimatki vastutust, küll aga nõudis ta õiguskaitsesüsteemi abil suurt summat meestelt, kes olid tulnud lihtsalt seaduslikule avalikule koosolekule rahumeelselt meelt avaldama.

Nagu üleskutset välja kuulutades ütlesin, kasutame üle Tarandile makstava summa laekunud annetusi edaspidi samalaadsetes kaasustes süsteemi hammasrataste vahele tõmmatud inimeste abistamiseks. Tegelikult tegime seda juba vahetult pärast Toompea intsidenti.

Tänan siiralt kõiki inimesi, kes näitasid annetust tehes üles tõelist solidaarsust viisil, nagu tõeline kodanikuühiskond peakski toimima! Ühtlasi avaldan tänu Mart Riebergi ja Meelis Osa nimel, et paljud inimesed annetusega oma panust andes neile appi tulid.

Tarand saab nüüd küll nõutud 2000 eurot, ent ühtlasi on ta saavutanud kuvandi kinnistamise endast kui inimesest, kellele au, väärikus ja õiglus ei maksa midagi.

ÜLESKUTSE: toetame annetusega mehi, kellelt Tarand nõuab ebaõiglaselt 2000 eurot