Johannese evangeelium, 1. peatükk: "Alguses oli Sõna..."

Ungari peaminister Viktor Orbán hoiatas Euroopat lõhestumise eest erinevate juhtide ja seadustega paralleelühiskondadeks.

Orbán süüdistas Angela Merkelit ja eurokraate kontinendi "hävitamises" ning mõistis taas teravalt hukka nn avatud uste poliitika, kirjutab Express.

Ungari liider seadis küsimärgi alla moslemite võime iial Lääne ühiskonnaga integreeruda ning andis mõista, et Brüsseli poolt on julm julgustada inimesi oma kodumaad maha jätma ning Euroopa poole teele asuma.

"Me ei ole siin, et lahendada migratsiooniprobleemi, vaid ajaloolist [probleemi]. Meie, eurooplased, ungarlased, kristlased, peame kirjeldama oma suhtumist immigratsiooni," ütles Orbán, kes on end korduvalt esitlenud kui kristliku Euroopa kaitsjat.

"Ma ei taha isegi mõtelda moslemite integratsioonile Euroopasse. Parim, mida me võiksime loota, oleks elada rahumeelselt üksteise kõrval, mida nimetatakse paralleelühiskonnaks," jätkas Orbán.

Ta täpsustas, et paralleelühiskonnad tähendavad ka paralleelseid õigussüsteeme, ning väitis, et paljud moslemipered tahavad salamisi juurutada Euroopa riikides omaenda religioosseid seadusi (st šariaati – toim).

Ta lisas: "Ma saan aru, et nad usaldavad rohkem oma religiooni; veelgi enam, ma aktsepteerin, et neil on õigus elada erinevate standardite järgi, aga nad ei pea siia tulema, et seda teha."

Eelseisval pühapäeval toimub Ungaris rahvaküsitlus Brüsseli kohustuslike immigrandikvootide hülgamise üle. "Ma ei taha isegi ette kujutada Ungarit, mis võtab migrante vastu lihtsalt Brüsseli käsul," ütles Orbán.