Kamala Harris Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide asepresident Kamala Harris väitis hiljutises intervjuus, et "naised jäävad iga päev rasedaks ja see on tõsine probleem".

Harris, kes regulaarselt paistab silma segase jutuga, väitis 24. juulil avaldatud intervjuus , et sündmata laste tapmise "õigus" tuleb kirjutada "ohus olevate inimeste heaks" USA föderaalseadustesse, vahendab Breitbart.

"Hetkel võivad toimuda kohtuvaidlused [Roe v Wade'i seadustesse kirjutamiseks], kuid me oleme palju paremas positsioonis, kui me seda tegemata ei jätaks. … [Harrise jutt ongi selline segane.] … Saage aru, naised jäävad Ameerikas iga päev rasedaks ja see on tõsine probleem," kuulutas Harris.

"Me peame tegutsema kiirustamise tundega, kuna kaalul on väga palju ja Roe seadustesse kirjutamine on tähtis moment, et panna tagasi oma kohale kaitsemehhanismid ohus olevate inimese jaoks. Seda tuleb teha kohe, selle pärast, mida ülemkohus mõned nädalad tagasi Dobbsiga korda saatis," jätkas ta.

Pea kuu aega tagasi otsustas Ameerika Ühendriikide ülemkohus, et naistel ei ole põhiseadusega sätestatud õigust tappa sündimata lapsi ja andis õiguse otsustada, kas abordid on õigustatud, tagasi osariikidele.

Maailmakuulus Kanada intellektuaal Gad Saad leidis mõned kuud tagasi, et Ameerika Ühendriikides võimul olevad imbetsillid lähevad lääneilmale kalliks maksma.