Pilt: ilmavõrgumeem, fragment

Ameerika Ühendriikide demokraatliku partei strateegid ja mõttekodade eksperdid nägid kuus kuud vaeva, et mõelda välja loosung, millega vastu novembris toimuvaid vahevalimisi Vabariiklikku parteid rünnata. Tulemuseks oli silt "Ultra MAGA".

Washington Post kirjutab: "Joe Bideni püüd kasutada "MAGA" silti vabariiklaste ründamiseks ei olnud juhuslik. Selle taga on kuus kuud uuringuid, kuidas saaks vabariiklasi kõige paremini rünnata. Projekti juhtis Bideni nõunik Anita Dunn, keda toetas progressiusklik mõttekoda Center for American Progress Action Fund." 

"Küsitlused ja Hart Researchi ning Global Strategy Groupi poolt läbi viidud fookusgrupi uuringud leidsid, et valijad näevad "MAGA-t" negatiivses valguses – palju negatiivsemas kui seda on näiteks "Trumpi vabariiklased"," jätkas Post.  

"Kõikuvate poliitiliste eelistustega piirkondades arvas rohkem kui kaks korda rohkem valijatest, et nad hääletaksid väiksema tõenäosusega kellegi poolt, keda kutsutakse "MAGA vabariiklaseks". Uuringud osutasid samuti valijate seas valitsevale arvamusele, et viidatud kirjeldus [MAGA vabariiklane], käib kaasas valijate seas valitseva arvamusega, et Vabariiklik Partei on muutunud viimastel aastatel hulga äärmuslikumaks ja võimujanusemaks," lisasid Posti ajakirjanikud.  

Demokraatide jaoks paraku meeldis nende suure vaevaga välja mõeldud loosung ka vabariiklastele ja näiteks Donald Trumpi SuperPAC müüb 45 dollari eest T-särke kirjaga "superMAGA"

Biden on kasutanud vabariiklaste ründamiseks veel silte "Ultra MAGA" ja nimetanud Trumpi "suureks MAGA kuningaks".

"MAGA" on akronüüm, mis lahti kirjutatuna on Make America Great Again – teeme Ameerika (Ühendriigid) taas suureks.

Toimetas Karol Kallas