Vabariiklane Steve Garvey ja demokraat Adam Schiff Pilt: YouTube'i ekraanitmmis

Kaaluka demokraadi Adam Schiffi sõnul oli president Donald Trumpi süüdistamine koostöös Venemaaga õigustatud, kuna "korrumpeerunud presidendile" oli vaja vastu hakata. 

Ameerika Ühendriikide Demokraatlikusse Parteisse kuuluv kongressi saadik Schiff soovib saada California osariigi senaatoriks ja 22. jaanuaril esines ta kahe teise demokraadi ning vabariiklasi esindava pesapalli kuulsuse Steve Garvey'ga valmisdebatil.

Schiff oli 2016. aastal kongressi luurekomisjoni juht ja samal ajal üks demokraatide käilakujusid, kes kinnitas maailmale, et Trumpil aitas toona presidendiks saada koostöö Venemaaga. Hiljem on selgunud, et tegemist oli valega.

Valimisdebatil heitis Garvey Schiffile ette, et too on "valetanud 300 miljonile inimesele".

Schiff vastas, et tal oli õigus seda teha, kuna Trump oli "korrumpeerunud president".    

2023. aasta juunis esitas USA kongress Schiffile ametliku laituse põhjusel, et ta 2016. aastal Trumpi Venemaa koostöö uurimise ajal "valetas, esitas tõikasid moonutatult ja kuritarvitas tundlikku teavet".

Seni pole Ameerika Ühendriikide õigussüsteem, vaatamata demokraatidest poliitikute, valitsuse, justiitsministeeriumi ja maksuameti ametnike, kohtunike ning prokuröride rängale vaevale, leidnud president Trumpi puhul midagi, mis lubaks teda korruptsioonis süüdistada.

Toimetas Karol Kallas