USA õhujõud Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide õhujõudude poolt äsja sooritatud katse viia läbi lennuväe pilootide treening, mis soosis "vähemusgruppide" kandidaate, kukkus kiiresti läbi. 

Õhujõud olid sunnitud virgunud ideoloogiast kantud programmi hülgama peagi pärast selle käivitamist. Treeningprogrammi eesmärk oli koondada ühte kursusesse kokku võimalikult palju vähemusgruppidesse kuuluvaid pilootide kandidaate, et sedasi suurendada vähemusgruppidest pärinevatele kandidaatidele antavate lenduripaberite arvu, vahendab portaal WND

Texase osariigis paikneva 19. õhujõudude juhatuse treeningprogramm pakkis ühte kursusesse kokku etnilised vähemused ja naised. Kursuse nimeks pandi "Ameerika klass" ning eksperimendi käigus loodeti, et vähemusgruppide koos treenimine suurendab kursusel osalenute eksamite läbimise protsenti. Seda ei juhtunud. 

Lisaks ettenähtud eesmärkide mittesaavutamisele kutsus programm esile lennuväe treeningpersonali vastupanu, kelle kohaselt poliitiliselt korrektsete dogmade ettepoole seadmine kvalifikatsiooni standarditest ei langeta mitte üksnes lennuväe võitlusvõimet, vaid rikub ka ohutusnõudeid ning on potentsiaalselt diskrimineeriv valgete meessoost kandidaatide suhtes. 

Kõikide eelduste kohaselt jääb "Ameerika lend" ehk klass 21-15 viimaseks eksperimentaalseks vähemuskursuseks, mis lendu ei tõuse. 

Toimetas Adrian Bachmann