Meeleavaldus Brett Kavanaugh kodu juures 8.06.2022. Foto: Scanpix

Kolmapäeva, 8. juuni, varahommikul arreteeriti Ameerika Ülemkohtuniku Brett Kavanaughi Marylandi osariigis asuva kodu lähedal relvastatud meesterahavas, kes enda sõnul polnud rahul kohtuniku sündimata laste mõrvamise vastaste seisukohtadega. 

26-aastane Nicholas John Roske'il, kes on pärit California osariigi Simi Valley'ist, olid kaasas Glock 17 püstol, laskemoon, pussnuga, nipukad, toruteip, pipragaas ja muu varustus. Roske'i arreteeriti Montgomery maakonna politsei poolt, vahendab Fox News.

Roske'i politseile antud tunnistusest selgub, et talle ei meeldinud Kavanaugh sündimata laste roimamise ja USA põhiseaduse teist parandust (kodanike relvakandmisõigus) pooldavad vastased seisukohad. Kavanaugh on üks kohtunikest, kes pooldab Roe v Wade'i, mis andis föderaalvalitsusele õiguse kehtestada abordiseaduseid, ümberpööramist.

Roske sõitis ülemkohtuniku kodu juurde taksoga. Kui Roske'i taksost väljus, pandi teda Kavanaugh kodu valvavate politseiametnike poolt küll tähele, kuid ta arreteeriti peale seda kui ta ise politseisse helistas ja teatas, et tal on enesetapumõtted ning ta kavatseb Kavanaughi ära tappa.

2. mail sai lekkinud kohtuotsuse mustandist teatavaks, et konservatiivide enamusega USA Ülemkohus kavatseb lõpetada Roe v Wade'i kohtuotsuse kehtivuse.

Peale otsuse mustandi leket hakkasid koheselt toimuma sündimata laste mõrvamist pooldavad meeleavaldused ja seda isegi Ameerika Ühendriikides ennenägematul ülemkohtunike, nende kodusid ja Ülemkohtu hoonet ründaval viisil. Samuti rünnati samal ettekäändel Katoliku kirikuhooneid ja elupooldajate organisatsioone.

Peale väidetava atendaadikatse sooritaja tabamist lubasid sündimata laste tapmist pooldava organisatsiooni Ruth Sent Us pooldajad Kavanaugh kodu juures "rahumeelselt" meele avaldamist jätkata. Samuti postitas organisatsioon sotsiaalmeediasse Kavanaugh kodu aadressi.

Joe Biden on atendaadikatse küll hukka mõistnud, kuid korporatiivses meediasfääris valitseb sündmuse ümber suhteline vaikus.

Toimetas Karol Kallas