Robert F Kennedy Jr Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide Demokraatlik partei läheb 2024. aasta presidendivalimistele vastu Joe Bideniga ja eelvalimisi korraldada ei kavatse. Seni veel demokraat Robert F. Kennedy Jr. arvab, et tema oleks Bidenist parem president.

Robert F. Kennedy Jr. (RFK Jr.) kuulub nii kurjas kui heas kuulsasse ja Ameerika Ühendriikide poliitikas ühte mõjuvõimsamasse Kennedyte klanni. Kuna demokraadid otsustasid tema soovi saada presidendiks eirata, siis RFK Jr. on väga tõenäoliselt langetanud otsuse kandideerida isepäi, vahendab HotAir

Poliitikavaatlejate sõnul tegi Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) suure valearvestuse, kui vaatasid RFK Jr.-i pürgimusest mööda. Erinevalt senistest sõltumatutest kandidaatidest, kelle toetus on ulatunud kõige rohkem kahe protsendi lähedale, toetavad RFK Jr.-i nii sõltumatute, demokraatide kui pettunud vabariiklaste seas mõne küsitluse järele ligi 20 protsenti valijaist. Ainuüksi Demokraatide seas toetab Kennedyt 14–15 protsenti valijaist. Viimaste valmiste ajal on Ühendriikide presidendiks saadud mõne üksiku protsendi toetuse edumaaga.

Ehk kui varem on sõltumatud kandidaadid tulnud kasuks Demokraatidele ja kahtlustatakse isegi, et demokraadid mahitavad sõltumatuid kandidaate, siis seekord paistab, et RFK Jr. kandideerimisest võidab kõige enam Donald Trump.

Vaatlejate sõnul õnnestus 2020. aasta presidendikampaania ajal demokraatidel Biden "keldrisse ära peita", kuid seekord ei kipu selline strateegia enam läbi minema. Kui muidugi taas mingit Covidi sarnast "õnnetust" ei juhtu. Samuti on 69-aastane RFK Jr. silmnähtavalt täie mõistuse juures ja heas füüsilises vormis ning Biden seda mitte kuidagi ei ole. 

Kennedy kutsub 9. oktoobril oma toetajaid Philadelphiasse "erilisele üritusele riiki päästma", kus ta räägib "Ameerika poliitikat ees ootavatest tohututest muutustest" ja nii demokraatide kui vabariiklaste korruptsioonist.

RFK Jr. puhul paistab silma, et ta on äärmuslik modRNA geeniteraapia süstide vastaline. Teiselt poolt paistab ta jälle arvavat, et maailm tuleb kliimamuutuste käest ära päästa. 

Tänases Ameerika Ühendriikide poliitilises olustikus on Kennedy presidendiks saamine pigem võimatu, kuid tõenäoliselt ta suudab 2024. aasta novembrikuistel valimistel päris mitu kaigast süvariigi ja poliitikatööstuse kodaratesse visata. 

Toimetas Karol Kallas