Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates on külas kirjanik ja filmitegija Katrin Laur, kes kõneleb oma ajaloolisest romaanist "Tunnistaja", mis jutustab esimese Eesti Vabariigi aegse roomakatoliku kiriku peapiiskopi Eduard Profittlichi traagilisest saatusest. Saatejuht on Indrek Petersoo.

Ajalooline romaan "Tunnistaja" on põhjalik sissevaade eesti kultuuri- ja ajalukku ootamatust vaatenurgast, katoliku preestri Eduard Profittlichi pilgu kaudu.

See on romaan truudusest ja iseendaks jäämisest ajal, mil maailm on liigestest lahti. Romaanis maalitakse meile intrigeeriva tegelasgaleriiga panoraam sõjaeelsest Eesti Vabariigist ja ühest ajavaimust, mille tunnistajaks peategelane osutub. Või oleme tunnistajad hoopis meie, sest protsess ei ole ju veel lõppenud? Romaani õhustik on hirmuäratavalt sarnane tänasele päevale, kus Euroopa ei ela enam rahuaja tingimustes.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!