Vestlussaadete sarja "Välgatused" Ukraina sõja teemalises saates räägib riigikogu liige ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas hetkeolukorrast rindel ning kommenteerib uut koalitsioonilepingut riigikaitse vaatepunktist. Saatejuht on Indrek Petersoo.

Uuest koalitsioonilepingust rääkides tõdes saatekülaline, et Eestil riigikaitsel ei ole loorbereid, millel uus valitsus võiks puhkama jääda. "Meil on vaja sõjaaja kaitseväge edasiselt suurendada, samuti peame kaug- ja kaartule võimekust oluliselt kasvatama – see on hetkel meie nõrgem koht. Samuti suurtükiväe tugevdamine kuna oleme palju relvasüsteeme abi korras Ukrainasse saatnud ning muidugi soomusmanöövri võime arendamise lõpule viimine ehk tankide hankimine – need on meie jaoks võtmeküsimused," rõhutas Kunnas.

Vestlus on salvestatud reede, 14. aprilli hommikul, kui oli alanud Venemaa laiaulatuslikule kallaletungile järgnenud sõjategevuse 415. päev.

Saates on kasutatud Soome reservohvitseride poolt ülalpeetavat sõjakaarti, mis on leitav SIIT.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!