Objektiivi saatesarja "Välgatused" kolmandas saates tuleb juttu abortidest ning nendega kaasnevatest ränkadest tagajärgedest nii üksikisikute kui kogu rahva ja riigi vaates. Stuudios on külas kristlane, kolme tütre ema ja õpetaja Agnes Pulk. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Meedia süüdistab meid, et abortidest rääkides rammime sisse lahtisest uksest – abortide arv on Eestis tohutult langenud. Statistika järgi hukati 1970ndatel aastatel Eestis igal aastal valikabordi teel ligi 41 000 last ehk ühe Pärnu linna jagu inimesi, eelmisel aastal kaotasid valikaborditeel oma elu 3741 last. Näitaja on kümme korda vähenenud, kuid kahanenud on ka meie rahvaarv ja sünnituseas olevate naiste arv," ütles Pulk.

"Peaaegu 4000 last, kes igal aastal sünnieelselt emaüsas tapetakse, on väga suur arv! See on rohkem kui kümme last iga päev! Need lapsed jäävad ilma võimalusest siia ilma sündida, oma võimeid, andeid ja potentsiaali rakendada, kutsumust teostada. Meil on suur probleem, mida me ei tunnista – üritame seda maha vaikida ja pisendada. See ei ole õige," ütles saatekülaline.

"Inimelu on püha ja puutumatu. Ometi on tänasel päeval Eesti Vabariigis inimelu hinnaks 268 eurot – just selline on kirurgilise abordi maksumus ravikindlustuse puudumise korral. Muidu tuleb aborti tegeval naisel tasuda 41 eurot, ülejäänud maksame kinni meie ehk maksumaksjad. Medikamentoosse abordi puhul on hinnaks vastavalt 35 või 18 eurot sõltuvalt ravikindlustuse kehtivusest," osundas Pulk.

Saatesari "Välgatused" on eetris üle nädala teisipäeviti. Sari keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!