SAPTK juht Varro Vooglaid kutsub nii Eesti ajakirjanikke kui Objektiivi jälgijaid üles näitama oma toetust olukorras, kus portaali on Youtube keskkonnas tabanud aktiivne vaigistamiskampaania nn “vihakõne” ettekäändel.

Vooglaiu sõnul on Objektiivi jaoks hetkel paradoksaalne olukord – ühelt poolt on käimasoleva annetuskampaaniaga kogutud seni kõige kiiremas tempos toetajate annetusi, teisalt on aga portaali aastate jooksul välja arendatud, umbes 5000 jälgijaga Youtube kanal sattunud pealekaebajate rünnakute alla.

Sellega seoses kutsub Vooglaid üles Eesti ajakirjanikke teemaga tegelema. “Kui te tegelikult sõnavabadusest hoolite, siis palun võtke see kaasus kriitilise tähelepanu alla – palun pöörduge Youtube’i ehk Google’i poole ja nõudke selgitust, mis õigusega võetakse maha Objektiivi täiesti tavalisi saateid, kus väljendatakse küll võimu suhtes kriitilisi ja domineerivate ideoloogiliste positsioonidega mitte haakuvaid seisukohti, aga samas tehakse seda alati viisakalt, kultuurselt ja argumenteeritult,” sõnas Vooglaid.

Samuti kutsub Vooglaid Objektiivi toetajaid portaalile annetama. “Kui te veel ei ole teinud omalt poolt meie käimasoleva kampaania raames annetust, siis palun tehke seda kindlasti. Või kui te juba olete annetuse teinud, siis kaaluge ka täiendava annetuse tegemist, sest nagu te näete – mida suuremaks kasvab Objektiivi mõju ja mida paremini meil läheb, seda enam kasvavad ka rünnakud meie vastu,” märkis ta.

Vaata lisa videost!