Piketid Stenbocki maja ees jäävad toimuma, kuni valitsus lõpetab selgelt mõistusevastased, ebaõiglased ja ebainimlikud koroonapiirangud, toonitab SAPTK juhataja ja pikettide peakorraldaja Varro Vooglaid.

Olukorras, kus PERH korraldab enam kui poole tuhande osalejaga megapidusid ja statistikast nähtub, et süstitud ja süstimata inimeste nakatumine on praktiliselt samaväärne, on vaktsiinipasside süsteem ja selle alusel toimuv süstemaatiline riiklik diskrimineerimis- ja kiusamisprogramm muutunud mitte ainult naeruväärseks, vaid ka kuritegelikuks.

Kaja Kallase uue nn teadusnõukoja juht Toivo Maimets seltab, et piiranguid ei tohi tühistada ega isegi üheski aspektis leevendada. Samal ajal tunnistab nn teadusnõukoja eelmine juht Irja Lutsar, et "piirangutel lihtsalt piirangute pärast praegusel ajal ei ole enam mingit mõtet". Selliste asjaolude taustal on üleskutsed usaldada teadust minetanud igasuguse veenmisjõudu. Aeg on usaldada mitte end šarlataane, vaid tervet mõistust.

Terve mõistuse toel on juba mõnda aega täiesti selge, et piirangutel puudub igasugune puutumus koroonaviiruse leviku takistamise ja haiglate ülekoormuse vältimise eesmärgiga. Koroonapropagandistide valelikust retoorikast hoolimata mõistavad elementaarse mõtlemisvõime ja ausameelsuse säilitanud inimesed, et tegelikult lähtuvad piirangud eesmärgist sundida veel võimalikult paljusid inimesi laskma endale süstida koroonavaktsiinideks nimetatud täiesti läbikukkunud ja lõpetamata ohutusuuringutega aineid.

Neid tõsiasju arvesse võttes oleme otsustanud, et jätkame neljapäeviti pikette seni, kuni valitsus lõpetab need ebaõiglased, ebainimlikud ja ühiskondlikku vaenu õhutavad piirangud ära. Mõistame hästi, et protestihääli püütakse vaigistada kurnamistaktikaga, aga ju tuleb meil Kaja Kallasele ja Tanel Kiigele kõva häält tehes näidata, et me ei anna alla ega lepi oma põhiseaduslike õiguste äravõtmisega mitte kunagi.

Loomulikult ei ole pikettidel osalemine kellegi jaoks mugav tegevus. Aga samas peame mõistma, et keegi teine ei tule meie eest meie põhiseaduslikke õigusi tagasi nõudma ning et koondumine on ainuke viis protestihääl valitsusele kuuldavaks teha. Loodan, et üha rohkemad inimesed saavad aru, et just sellist pingutust eeldab kodanikelt demokraatlik riigikorraldus. Sellisel juhul hakkab protestihääl Stenbocki maja ees kõlama üha valjemalt ja siis jõuame ühel hetkel ka punktini, kus seda häält ei ole enam võimalik ignoreerida.

Piketid Toompeal, Stenbocki maja ees toimuvad igal nädalal (v.a. vabariigi aastapäeval ehk 24. veebruaril) ühel ja samal ajal ehk ajavahemikus 11.00-12.30. Pikettidele on oodatud kõik inimesed, kelle hinnangul tuleks koroonapiirangud viivitamatult tühistada, et võimaldada ühiskonnal naasta normaalse elukorralduse juurde. Korraldajana rõhutan ühtlasi, et piketid toimuvad rõhutatult rahumeelselt ja ühtlasi palun, et keegi ei alluks võimalikele provokatsioonidele. Lahenduseks on mitte vägivald, vaid kodanike laiapõhjaline ja järeleandmatu vastupanu.

Kohtumiseni Stenbocki maja ees!