Varro Vooglaid Stenbocki maja juures toimuval piketil 02.12.2021. Foto: Veiko Vihuri

Pühapäevases raadiosaates „Räägime asjast" osales seekord lisaks EKRE juhtidele Martin Helmele ja Mart Helmele ka SAPTK eestvedaja Varro Vooglaid, kes ütles, et rahvale räigelt valetanud valitsus tõukab Eestit ohtliku sisemise konflikti suunas, ning kinnitas, et oma õiguste eest seisvad inimesed valitsuse ees ei tagane.

Ka EKRE esimees Martin Helme heitis valitsusele ette ühiskonna lõhestamist: „Minu meelest valitsus liigub praegu ikkagi Eesti ühiskonna täieliku lõhkiajamise suunas, ja seda me nägime seal Elvise kohviku juures ju väga selgelt." Martin Helme lisas, et teda häirib, kui paljud inimesed on valitsuse propaganda alla neelanud.

Varro Vooglaid rõhutas: „Meie leer ei nõua endale ühtegi õigust juurde. Mitte ühtegi õigust, mitte ühtegi vabadust, mitte ühtegi privileegi. Me nõuame lihtsalt seda, et meilt ei võetaks ära meie põhiseaduslikke elementaarseid õigusi. Valitsus on see, kes tahab meilt meie õigusi ära võtta."

Ta jätkas: „Nüüd teine asi: meie ei tagane. Kindlalt. Kui valitsus ütleb, et tema ka ei tagane oma nõudmises meilt meie õigused ära võtta, siis me saame kodusõja. Ja ma ei ütle seda üldse kergekäeliselt. Nemad provotseerivad suurt ühiskondlikku konflikti ja kui nad seda jätkavad, siis nad ka saavad suure ühiskondliku konflikti. Kuni sinnamaani välja, et see võib osutuda ka täiesti vägivaldseks konfliktiks. Sest ega kodanikelt ei saa oodata seda, et nad peavad loobuma oma põhiseaduslike õiguste ja vabaduse eest seismisest."

Vooglaiu sõnul on inimestele algusest peale räigelt valetatud ja jutt, et seda kõike on vaja ühiskonna lahtihoidmiseks, on suur-suur vale. Ta lisas, et ka jutud sellest, et vaktsineerimine on vabatahtlik, on algusest peale valetamine.

„Räägime sellest vabatahtlikkusest näiteks kaitseväes," ütles Vooglaid. „Oletame, et kaitseväe juhataja ütleb kõikidele teenistujatele: te kas lasete ennast ristida ehk pöördute ristiusku või teid lastakse lahti. Kui me nüüd kasutame sedasama retoorikat, mida on öeldud nendesamade süsteemi administraatorite poolt, siis me peaksime ütlema, ei, mingit kohustuslikku ristiusku pööramist ei ole, sellepärast et inimestel on võimalik valida – kas sa lahkud siit töökohalt või astud ristiusku. Aga mingit kohustust ei ole."

MEM Cafe – totalitarismi kehtestamise fookuspunkt

Rääkides riigivõimu administratiivse repressiivaparaadi totaalse rünnaku alla jäänud kohvikupidajast Elvis Brauerist, väljendas Martin Helme heameelt selle üle, et inimesed on talle appi läinud.

„See on see fookuspunkt, kus me näeme oma silme all lahti rullumas totalitarismi kehtestamist ja me näeme, kuidas üks inimene hakkas sellele vastu ja seisab meie kõigi põhiõiguste ja selle eest, et meil oleks õigusriik," ütles Martin Helme.

Varro Vooglaiu hinnangul võib toimuvas näha mustrit, mis iseloomustab PPA juhi Elmar Vaheri käekirja, sest juba kevadel toodi rahumeelsete protestijate vastu välja absurdsed jõud – koertega kiirreageerijad: „Tegemist on mehega, kellele meeldivad sellised jõhkrad võimuliialdused."

„Mitte ainult Elmar Vaher. See on kogu see kamarilja. Tegelikult ei ole me vastamisi mitte [Tanel] Kiige ega [Kaja] Kallasega, me oleme vastamisi režiimiga," ütles vahele endine siseminister Mart Helme.

„Probleem ei ole selles, et Elvis Brauer keeldub jõustamast valitsuse sügavalt ebainimlikke ja ebaõiglasi korraldusi, vaid probleemiks on see, et Tanel Kiik ja kogu see bande on kehtestanud sellised sügavalt ebainimlikud ja ebaõiglased korraldused, millel puudub, ma rõhutan, igasugune mõju selle viiruse leviku piiramisele Eestis," ütles Vooglaid, lisades, et kõik kohvikupidajad peaksid ütlema, et nad ei ole nõus seda kaasa tegema ja oma kaaskodanikke sellisel viisil kohtlema.

„Probleemiks ei ole ebaõiglaste korralduste mittejärgimine, vaid probleemiks on ebaõiglaste korralduste kehtestamine. Kui sellest saadakse aru, siis saadakse ka aru, miks me toetame Elvis Brauerit. Me toetame teda sellepärast, et tema hakkab vastu ebaõiglusele olukorras, kus väga paljud teised ettevõtjad heidavad ebaõiglusele alla ja hakkavad ise kaaskodanike suhtes tegema ebaõiglust."

Mart Helme sõnul tuleb aru saada, et see on eskalatsiooni tee. „Täna ei lubata sind kohvikusse, aga homme öeldakse, et kuna me oleme võtnud vastu otsuse sundvaktsineerimise kohta ja sa ei ole sellega nõus, siis me oleme sind sunnitud ühiskonnast isoleerima. Me liigume koonduslaagrite poole." Ta lisas, et Austraalias sisuliselt juba on koonduslaagrid.

Martin Helme märkis, et totalitaristlik süsteem on alati tujukas ja korraldab hirmuõhkkonna tekkimiseks näidishukkamised suvalistes kohtades, minnes ühte kohvikut sulgema kaheksa politseibussi ja umbes 50 politseinikuga. Kui üks inimene on ära murtud, siis keegi ei või kindel olla, et tema on järgmine, keda tullakse näidishukkamiseks maha rullima. „Äkki võetakse SAPTK ette – kas teil on ikka tehtud kõik need asjad, mis vaja on teha, mingisugused terviseplaanid jm, pannakse teil kontor kinni mõnuga."

„Ühel hetkel, Varro, tullakse ja võetakse sinu lapsed ära ja öeldakse, et sa ei ole võimeline oma vanemlikku kohust täitma, et laps ära vaktsineerida," hoiatas Mart Helme.

Varro Vooglaid vastas, et siin peavad vabad kodanikud punase joone maha tõmbama. „Kui mingil hetkel keegi kujutab ette, et ta tuleb minult minu lapsi ära võtma, et hakata neid vägivaldselt süstima, siis ma ütlen ausalt: ma olen relvaomanik ja ma ei karda relva kasutada. Need inimesed, kes tulevad sellist asja tegema, saavad kuuli. Ma võin langeda seda tehes, aga ma ei kavatse sellel mitte mingil juhul lasta juhtuda. Ja ma loodan, et kõik teised relvaomanikud Eestis mõtlevad samamoodi."

Vooglaiu sõnul ei ole kogu süsteem üles ehitatud sellele, et hoida ära viiruse levikut, vaid et sundida inimesi vaktsineerima. „Sellisele süsteemile ei tohi kuuletuda. See on meie kui vabade kodanike kohustus, et me ei tohi, ei tohi [kuuletuda]."

„Aga kui keegi otsustab, et me peame inimeste seksuaalse sättumuse QR-koodi alla panema – see on täpselt sama paralleel," ütles Martin Helme. „Kas liberaalid oleks sellega nõus? Mitte ükski normaalne inimene ei tohiks sellega nõus olla."

Koroona kui kõikehõlmav ettekääne

Vooglaid meenutas Kaja Kallase sõnu, et viroloogilisest olukorrast sõltumata on vaktsiinipass tulnud selleks, et jääda, ning küsis, kas me peame tõesti kuuletuma süsteemile, kus sajad tuhanded inimesed ei saa enam kunagi kohvikusse või mujale.

„Koroona on kujunenud kõikehõlmavaks ettekäändeks teha ära asju, mida siiamaani ei ole saanud teha," nõustus Martin Helme, viidates muuhulgas sellele, et Euroopa Liit püüab taas rohkem võimu enda kätte koondada.

Varro Vooglaid lisas, et rääkis ühe kaitseväe ohvitseriga, kes on puutunud kokku strateegilise kommunikatsiooniga sõjapidamises. „Ja see inimene ütles mulle seda, et tal on tülgastav vaadata, kuidas meedia ja riigiorganid koordineeritult viivad meie oma rahva peal ellu kõige räigemat psühholoogilist sõjapidamist. See on sihiteadlik hirmu külvamine, ja hirmuga luuakse eeldusi järgmisteks totalitaarseteks sammudeks. Kogu see asi on rakendatud palju suurema ideoloogilise ja poliitilise projekti teenistusse ja seda viiakse ellu räige valetamisega."

Lõpetuseks ütles Vooglaid, et piirangud peaksid tänase seisuga olema tühistatud, sest haiglates ülekoormust ei ole. Teiseks, inimestele tuleb teha kättesaadavaks kodune ravi. Viimaks palus Vooglaid inimestel järgi mõelda selle üle, et kui vaktsineerimisele sundimine ja survestamine on vaktsineerimisvabadus, siis saab samuti öelda, et Eesti liitus Nõukogude Liiduga vabatahtlikult.

Toimetas Veiko Vihuri