Perearst Karmen Joller kandideerib Reformierakonna ridades riigikokku. Foto: kuvatõmmis valimisreklaamist

Reformierakondlase (alates 23.11.2022) Karmen Jolleri sõnul aitab endale Covidi süstide teha laskmine ukrainlasi.

2022. aasta veebruari lõpupäevadel kirjutas Karmen Joller sotsiaalmeedias: "Kes tahab ukrainlasi aidata, on juba teinud või läheb nüüd ja teeb ära kolmanda doosi Covidi vastast vaktsiini või alustab vaktsineerimist, eriti kui ta kuulub riskirühma. Meie haiglad on juba praegu nii täis, et jõudu Ukrainast saabuvatele põgenikele jätkub väga vähe."

Jolleri sõnavõtt jõudis lisaks Postimehe terviserubriigi veergudele.

Kõrge Covidi süstituse määraga maailma riike on tabanud seninägematu liigsurmade laine. Euroopas võivad liigsuremus ja süstide hulgad olla korrelatsioonis. Inglismaa ja Saksamaa viimased teadusuuringud näitavad, et liigsurmade hulk hakkas kasvama peale Covidi süstikampaaniate algust.

2022. aasta novembris avaldatud 36 uuringut koondavast metauuringust selgub, et kui erinevad vaktsiinid põhjustavad südame rütmihäireid ühel juhul sajast tuhandest, siis Covidi süstide puhul on see üks viiesajast ja kolmanda süsti – nn tõhustusdoosi – puhul üks viiekümnest.

Karmen Joller kandideerib 5. märtsil toimuvatel valimistel Riigikokku Tallinna Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe valimispiirkonnas.

Toimetas Karol Kallas