Vestlussaadete sarja "Vestlused Einar Laignaga" kolmandas osas arutlevad ajaloofilosoof, teoloog ja mõõgameister Einar Laigna ning saatejuht Indrek Petersoo praeguse kriisiaja ning selle järelmõjude üle.
Einar Laigna toob paralleeli Pühakirja Uue Testamandi Ilmutuse raamatuga, mille VI peatükk kõneleb neljast apokalüptilisest ehk viimsepäeva ratsanikust. "Esimene ratsanik tuleb valgel hobusel, kelle kohta on öeldud, et talle antakse "pärg". Eesti keeles ütleme "pärg" või "kroon", ladina keeles "corona".
Ratsanikul on kroon peas ning ta laseb vibust või ammust nooli. Kui mõtleme praegusele koroonakriisile või epideemiale, pärgviirus ehk koroonaviirus tungib inimese rakku nagu nool! Praegune kriis on esimene, jõuline märguanne, mis meile kosmilises tsüklis antakse. Aga see ei tähenda, et maailm saab otsa – kui inimkond samamoodi jätkab, tuleb lõpuaeg vinthaaval järjest lähemale. Kui aga parandatakse elu ja pöördutakse, siis on võimalik eelseisvatest õudustest pääseda," rääkis Laigna.
"Teine viimsepäeva ratsanik tuleb tulipunasel hobusel ja tal on käes mõõk. Kirjade kohaselt lastakse tulipunase hobuga ratsamehel maa pealt rahu ära võtta, et inimesed üksteist tapaksid ning talle antakse suur mõõk. Seega järgmine hädaoht, mis meid koroonakriisi järel ähvardab, seisneb suurvõimude vahelises arveteklaarimises, kes jääb peale. See viitab üleilmsele sõjale. Kui esimene hävingulaine on maailmast üle käinud, milles kõik ei hukku, siis tuleb kolmas ratsamees mustal hobusel ja tema käes on kaalud. Mida need kaalud tähendavad? Peale kahte suurt kataklüsmi on inimestel veel võimalus oma meelt muuta – kaalutakse hingi, kes kuhu. Kaalumise järel jaotatakse inimesed kaheks – ühed on kosmilises mõttes hukka minejad, teised kutsutakse "Talle söömaajale". Tall on Jeesus Kristus ning need väljavalitud inimesed kuuluvad kosmilises evolutsioonis edasi edenema," selgitas Laigna.
"Ja siis tuleb lõplik hävitus: tuhkurratsanik vikat käes ning see on totaalne bioloogilisel kujul inimelu likvideerimine maa peal. Kuid bioloogiline pole elu ainuke vorm – see, mis on kvaliteetne ja väärib säilitamist, läheb üle teise olekusse," ütles saatekülaline.
Head vaatamist ja viljakat kaasamõtlemist!