Urmas Viilma ja Martin Helme. Fotokollaaž: Objektiiv

ERRi uudisteportaal vahendab EELK peapiiskopi Urmas Viilma sõnu, mille kohaselt peale abielu mehe ja naise vahelise liiduna rahvahääletusel fikseerimist pole kirikul midagi selle vastu, et riigikogu võtaks vastu kooseluseaduse rakendusaktid. EKRE juht Martin Helme hinnangul võib aga peale rahvahääletuse positiivset tulemust kooseluseaduse prügikasti visata ja mingeid rakendusakte pole vaja.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilma hinnangul võiks peale rahvahääletust, kus abielu on mehe ja naise vahelise liiduna ära defineerinud, riigikogu ka kooseluseaduse rakendusaktid vastu võtta, vahendab ERR.

"Kui abielu tähendus saab sellisena kindlustatud, nagu ta praegu on, siis ma ei näe mingisugust probleemi, et samasoolises kooselus elavad inimesed ei võiks eeldada, et riik lahendab ära ka nende küsimused. Siis on kõik saanud oma," tõdes Viilma ERRi saates "Otse uudistemajast".

Lisaks tõdes Viilma, et kui tahta muuta kirikute seisukohta perekonna ja abielu küsimuses, siis tuleks seda teha pika parlamentaarse protsessi kaudu, mida täna ei ole algatatud.

EKRE esimees Martin Helme polnud Viilmaga nõus.

"Huvitav, mina jõuan täpselt risti vastupidisele seisukohale: pärast positiivset rahvahääletust, millega määratletakse abielu mehe ja naise vahelise liiduna, saab kooseluseaduse prügikasti visata ja mingeid rakendusakte pole vaja," kirjutas Helme Facebooki postituses.

"Selles ju suuresti ongi kogu rahvahääletuse mõte, et kõrgeima võimu kandja annab lõpliku vastuse polariseerivale küsimusele. Ja küsimus pole ju kitsalt selles, milline on meie definitsioon abielust, vaid milline on ühiskondlikult eriliselt toetatud ja soodustatud kooselu vorm," hindas Helme.

"Mulle on arusaamatu ja vastuvõetamatu loogika, et rahvahääletus, mis annab selge suunise traditsioonilise peremudeli kaitseks on tegelikult hoopis mingi kringliloogikaga roheline tuli kooseluseaduse rakendamiseks," lõpetas Helme oma postituse.

Toimetas Markus Järvi