WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus Foto: Scanpix

Maailma Terviseorganisatsioon ja Euroopa Liit tegid teatavaks, et ELi digitaalsest Covid-tõendist saab Terviseorganisatsiooni ülemaailmse inimeste totaalse jälgimissüsteemi aluslahendus.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja Euroopa Liit teatasid 5. juunil Genfis toimunud ühisel pressikonverentsil, et hakkavad tegema koostööd vaktsiinipasside vallas, vahendab LifeSiteNews.

Maailma Terviseorganisatsiooni väitel "hõlbustab uus digitaalne lubadesüsteem inimeste liikuvust ja kaitseb maailma kodanikke tänaste ja tuleviku terviusekriiside, sealhulgas pandeemiate, eest".

"2023. aasta juunis alustab WHO Euroopa Liidu digitaalsete Covid-19 tõendite kasutamist, mille alusel luuakse üleilmne süsteem, mis tagab üleilmse inimeste liikuvuse ja kaitseb kodanikke üle maailma tänaste ja tuleviku terviseohtude, sealhulgas pandeemiate, eest," kirjutatakse WHO pressiteates.

"See on esimene ehituskivi WHO Üleilmses Digitaalse Tervisetunnistuste Võrgustikus (WHO Global Digital Health Certification Network; GDHCN), mille alusel arendatakse välja suur hulk erinevaid digitaalseid tooteid, mis tagavad kõigile parema tervise." 

"Covidi pandeemia näitas, kui väärtuslikud on terviseteenuste pakkumise tagamiseks digitaalsed terviselahendused," rääkis WHO ülemus Tedros Ghebreyesus pressikonverentsil. "Kuigi Covidi pandeemia hädaolukord on nüüdseks möödas, on jätkuvalt oluline tervisesüsteemide, majanduste ja kõikide ühiskondade huvides investeerida digitaalsesse taristusse."   

Üleilmse tervisepassi süsteemi rajamise aluseks võetakse Euroopa Liidu "Digitaalne Covid-tõend". 

Nõndanimetatud Covidi "pandeemia" ajal oli "Covid-tõend", mille alusel kehtestati päris inimõiguseid eirav totalitaarne segregatsioonisüsteem, milles eksisteerisid kahte liiki inimesed: süstitud ja mittesüstitud. Reisida ja kohvikus käia said ainult esimesed inimesed ja mõnes EL riigis ähvardati mittesüstituid isegi tuhandetesse eurodesse ulatuvate trahvidega ning neil oli ainult väga piiratud voli kodust väljas käia. Eestis kaotas süstimatuse tõttu töö vähemalt sadu, kui mitte tuhandeid inimesi.  

Stella Kyriakides Foto: https://op.europa.eu

"Kasutades Euroopa parimaid praktikaid anname me oma panuse kogu maailma digitaalse tervise standardisse ja selle koostalitlusvõimesse – mis aitab neid, kellel on seda kõige enam vaja. See [Euroopa parimad praktikad] on samuti võimas näide, kuidas joondus ELi ja WHO vahel tagab kõigile parema tervise, nii ELis kui kogu maailmas. Rahvusvahelise tervisetöö juhtimisel ja koordineerimisel pole paremat koostööpartnerit kui WHO, et edendada tegevust, millega me oleme ELis alustanud ja luua edaspidigi üleilmseid digitaalseid terviselahendusi," selgitas koostöö eesmärke Euroopa komisjoni tervise- ja toiduohutuse komissar Stella Kyriakides.

Thierry Breton Foto: ec.europa.eu

EL siseturu komissar Thierry Breton lisas: "ELi vaktsiinipass ei olnud ainult oluline tööriist võitluses pandeemiaga, vaid see aitas kaasa reisimisele ja truismile. WHO poolt vaktsiinipasside kasutusele võtmine on ülemaailmne tööriist, kuidas hoida ära tuleviku pandeemiaid."

Pressiteate sõnul on ELi vaktsiinipasside süsteemi ülevõtmine esimene ehituskivi üleilmsest WHO jälgimissüsteemist.  

EL ja WHO koostöö peaks "julgustama maksimaalset üleilmset koostööd ja osalemist" vaktsiinipasside süsteemis.

Järjest enam on avaldatud uuringuid, mis osutavad, et Covidi "pandeemia" oli tegelikult suur pettus, haigus suuremale osale ühiskonnast pea mingit ohtu ei kujutanud ja nõndanimetatud Covidi kaose põhjustasid ainult piirangud ja valitsuste saamatus. 

Toimetas Karol Kallas