WHO abordiplakat Pilt: WHO, fragment

Vastusena Ameerika Ülemkohtu otsusele, millega lõpetati riigis föderaalne sündimata laste tapmise mandaat, teavitas ÜRO allorganisatsioon Maailma Terviseorganisatsioon avalikkust, et "piiranguteta abort päästab naiste elusid, kaitseb nende tervist ja inimõigusi".

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) üllitas aborti tähtsust rõhutava pöördumise on sotsiaalmeedias 24. juunil, ehk samal päeval kui Ameerika Ühendriikide Ülemkohus tegi oma sündimata laste mõrvamise teemalise otsuse ametlikult teatavaks.  

Postitust saadab illustratsioon, millel on kujutatud erinevast rassist naised, invaliidist naisisik ja tütarlaps ning kirjutatakse: "Abort on tervishoid. Kui kaotatakse abordi piirangud, siis kaitseb see naiste elusid, tervist ja inimõigusi".

Selliseid väiteid õigustab WHO järgnevates postitustes, et väidetavalt sooritatakse maailmas aastas 25 miljonit ohtlikku üsasisest lapsetappu, mille tõttu heidab hinge kuni 37 000 naist.

WHO väitel ei vähenda sündimata laste tapmise keelamine sündimata laste tapmiste arvu, vaid paneb naised sooritama ebaturvalisi aborte.

WHO sündimata laste tapmise teabeleheküljel väidetakse, et "abort on lihtne ja tavaline tervishoiu protseduur" ja sündimata laste tapmisest saadav kasu on teaduslikult tõestatud.

Kui WHO väidab, et abort on inimõigus, siis, vähemalt seni kehtivast, ÜRO inimõiguste ülddeklratsioonist saab välja lugeda täpselt vastupidise. Inimese elu algab eostumise hetkest – sügoodi moodustumisel – ja "igaühel on õigus elada".

Toimetas Karol Kallas