Foto: Scanpix

Tõhustusdoosi soovitab WHO nüüdseks ainult „kõrge riskiga" inimestele nagu vanurid, diabeetikud ja immuunpuudulikkusega inimesed, samuti ka rasedatele.

WHO ei pea enam tõhustusdoosi „keskmise riskiga" inimestele vajalikuks, kirjutab Die Welt. WHO sõnul on sellel inimgrupil, juhul kui nad on saanud vaktsiini- ja tõhustusdoosi, edasine süstimine vähese mõjuga.

WHO vaktsineerimisnõustajate ekspertgrupp väljastas eelmainitud soovituse pärast oma istungit, mis toimub iga poole aasta tagant. Inimesed lahterdatakse ekspertgrupi töö tulemusel edaspidi vastavalt „kõrgesse", „keskmisesse" ja „madalasse" riskigruppi lähtuvalt sellest, kui ohtlikuks WHO koroonaviirust ühele või teisele grupile peab.

WHO edaspidi tõhustusdoose (pärast esmavaktsineerimist ja esimest tõhustusdoosi) vajalikuks vaid „kõrgema" riskigrupiga inimestele, kelle hulka kuuluvad lisaks eelmainitutele ka tervishoiutöötajad. 

Tervetele alla 60-aastastele inimestele ja noortele, kes on „keskmises" riskigrupis, WHO enam tõhustusdoose vajalikuks ei pea. Kõige vähem ohustatuteks peab WHO lapsi ja noori.

Toimetas René Allik