Wilders (keskel) väljumas valimisjaoskonnast Haagis 2017. aasta 15. märtsil. Foto: Scanpix

"Me ees on valik. Valik islami ja vabaduse vahel. Keskteed ei ole," ütles äsja Ühendriikides kõne pidanud Hollandi parlamendiliige ja sealse Vabaduspartei esimees Geert Wilders.

"Kaitsta meie vabadust, kaitsta meie eluviisi – selleks tuleb olla valvas, vapper ja võitlusvalmis," ütles Wilders. "Meil kõigil tuleb tõsta oma hääled. Tõsta oma hääled vabaduse vaenlaste vastu, islami türannia vastu."

Wilders võttis aega tunnustamaks USA presidenti Donald Trumpi olukorras, "kus enamik liidreid … Lääne-Euroopas ei saa sõna "rahvuslik" isegi üle huulte, rahvuslikest huvidest rääkimata."

Ta usub, et "Euroopa vajab hädasti rohkem tugevaid liidreid nagu president Trump. Me võitleme oma eksistentsi eest."

Wilders kirjeldas ka oma igapäevaelu alates ajast, mil ta islami kurjuse vastu avalikult sõna hakkas võtma.

"Juba enam kui 14 aastat elan ma 24/7 politsei kaitse all ja valitsuse poolt tagatud turvameetmetega majas, ja parlamenti sõidutatakse mind iga päev politsei soomusautode kolonniga.

Ainus vabadus, mis mulle jäänud on, on sõnavabadus.

Miks vajan ma sellist kaitset? Ma pole president ega kuningas. Ma olen parlamendi lihtliige, aga samas surmale määratud. Mu kuritegu? Tõe rääkimine islami kohta, ja võitlemine mu enda rahva ja teiste vabaduse eest.

Mu maa on rünnaku all. Mu kontinent on rünnaku all. Me oleme kõik rünnaku all. Meie tsivilisatsioon, kogu vaba lääne maailm on rünnaku all.

Vabadusel on hind. Ja me peame maksma selle hinna. Me ees on valik. Valik islami ja vabaduse vahel. Keskteed ei ole."

Toimetas Urho Meister