Mark Zuckerberg marssimas läbi piltnike piiramisrõngast. Foto: Scanpix

The Wall Street Journali andmetel on Facebooki asutaja ja juht Mark Zuckerberg öelnud töötajatele, et ettevõte "on sõjas" ning seetõttu tuleb tal seda juhtida agressiivselt ja otsustavalt.

Sõja all peab Zuckerberg peamiselt silmas kriitikat selle eest, et Facebookil ei õnnestunud hoida ohjes "venelaste sekkumist" USA presidendivalimistesse aastal 2016, mille võitis väljastpoolt süsteemi kandideerinud miljardär Donald Trump.

Allikate andmetel valitseb Facebookis "sõja" tõttu pingeline kliima ning lisaks mitmetele lahkunud juhtivtöötajatele muretseb oma koha pärast ka ettevõtte "number kaks" Sheryl Sandberg.

Kui hinnang "sõjaolukorrast" kõlas erinevatel andmetel käesoleva aasta juunis või juulis, siis septembris ilmus Facebooki omaenda kontol töökuulutus, et ettevõte võtab tööle inimõiguste poliitika direktori, kelle üheks tähtsamaks ametialaseks ülesandeks saab olema "konfliktide ennetamine" ja "rahu edendamine" planeedil.

Samal ajal kirjutas CNBC, et rahu edendamine oli Zuckerbergil juba keskkoolist alates sügavalt südames, mil temas tekkis huvi Vana-Rooma vastu.

Noormehe suureks eeskujuks on Vana-Rooma esimene keiser Augustus. Sest "põhimõtteliselt, kuigi tal oli väga karm lähenemine, kehtestas ta kakssada aastat maailmarahu," on Zuckerberg selgitanud.

Nagu Zuckerberg, tuli ka Augustus oma impeeriumis võimule juba noorest peast. Maailmarahu saavutamiseks pidi Augustus tegema valikuid, "mis ei tulnud tasuta, aga teatud asju pidi ta tegema," selgitas Zuckerberg.

Ajalugu jutustab, et Augustus elimineeris poliitilisi oponente ning võis korraldada oma lapselapse hukkamise.

Toimetas Urho Meister