Kaader feministide vägivallatsemist kajastavast videost

Möödunud laupäeva ja pühapäeva õhtul ründasid tuhanded radikaalselt meelestatud feministid Põhja-Argentiinas asuva Resistencia linna katedraali, püüdes pühakoda põlema panna ning rüvetades hoonet, sodides seda pihustitega, loopides selle pihta menstruaalverega määritud või muul moel punaseks tehtud tampoone ja sidemeid ning pildudes seda kividega, vahendab LifeSiteNews.com.

Naised, kelle kohta on Argentiina meedias kasutatud väljendeid "ultrafeministid" ja "feminatsid", süütasid katedraali puidust ukse, kuhjates selle ette põlemapandud prügi, ning tekitasid väidetavalt kahjustusi ka katedraali ees olevale Neitsi Maarja kujule. Paljud märatsejad kandsid Antifa-liikumise stiilis nägu varjavat maski ning kandsid oma paljastatud rindadel ideoloogilisi loosungeid.

Feministide hordid ründasid linnas ka teisi hooneid ja monumente, kaasa arvatud koole, ärisid ning ühe kohaliku ajaloolise tähtsusega isiku kuju, jättes igale poole pihustivärviga soditud tekste, nagu näiteks "Tapa oma isa, oma poiss-sõber ja oma vend", "Põletage paavst", "Ahistaja-preestrid", "Aborteerige poisslapsed", "Surm isastele" ja "Tapke vägistaja".

Kaks meest, kes püüdsid katedraali rahumeelselt kaitsta, astudes hoone ja selle ründajate vahele, said kannatada, kui neid taoti käte, jalgade ja kaigastega, pritsiti pihustivärvidega ja loobiti erinevate esemetega, kuni nad olid sunnitud taanduma.

Toimunud sündumsed olid jätkuks mitmetele varasematele sarnastele ja feministide iga-aastaseks viha- ja vägivallarituaaliks saanud intsidentidele, mille käigus rünnatakse katoliku kiriku katedraale. Kõikide nende intsidentide ühiseks jooneks on abordi, homoseksualismi, prostitutsiooni ja muude kristliku moraaliõpetusega vastuolus olevate nähtuste esiletõstmine, õigustamine ja propageerimine.

Nagu eelmistelgi aastatel, leidsid rünnakud aset samal ajal, kui toimus feministide aastakogunemine, millest võttis sel aastal osa ligi 60 tuhat naist. Kogunemise raames marsiti ühtlasi läbi linna ning karjuti feministlikke loosungeid.

https://www.youtube.com/watch?v=n5TnFWA-TGk

Kuigi ametivõimudega kooskõlastatud rongkäigu marsruut pidi minema katedraalist mööda, et vältida eelnevatel aastatel teistes linnades aset leidnud rünnakuid, kaldus ca 5000 rongkäigus osalejat ettenähtud teekonnast kõrvale, et sihiteadlikult kirikut rünnata.

Politsei oli küll niisuguste sündmuste ootuses paigaldanud võimalike agressiooniaktide tõrjumiseks kiriku ümber metallist tarad, ent need ei suutnud rünnakuid ära hoida. Nagu mitmetel varasematel Argentiinas aset leidnud sarnastel juhtudel, vaatas politsei toimuvat suhteliselt tegevusetult pealt ega takistanud rünnakuid, lastes märatsejatel kahju tekitada ja õigustades seda selgitusega, et nõnda püüti "vältida intsidente".

Kohalikud hakkasid vastu

Vastuseks toimunud märatsemisele tulid pühapäeva õhtul oma kodudest tänavatele paljud vihaseks aetud kohalikud mehed ja naised, et avaldada omakorda katedraali juures feministide vastu meelt. Muu hulgas hüüdsid nad kooris "¡Qué te vayas!" ja "¡Fuera!" – st "Kaduge siit minema!".

"Linnaelanikud ei taha siin näha mingit vägivallatsemist," selgitas üks naissoost vastumeeleavldusel osalenu kohalikule reporterile. "Me ei taha, et nad tulevad siia lammutama seda vähest, mis meil on. Meil on niigi väga vaene linnake, ent nemad on tulnud seda kõike ära lõhkuma."

"Naisena ei taha ma, et mind arvataks nende tüdrukute hulka, kui neid võib üldse nii nimetada," jätkas ta. "Naine kannab kleiti ning lõhnab meeldivalt, mitte ei haise alkoholi, tubaka ja narkootikumide järgi. Samuti ei ole naised mõrvarid, kes soovivad hävitada inimelu."

Äsja aset leidnud sündmused on jätkuks alles märtsikuus Buenos Airese katedraali vastu toime pandud rünnakutele, mille käigus üritasid maskides ja paljastatud rindadega feministid vägivaldselt murda maha katedraali ümber paigutatud kaitsetarasid ning põrkusid kokku kohalike politseijõududega. Toona leidsid sündmused aset ettevalmistustena rahvusvahelise naistepäeva tähistamiseks.

Argentiinas on sündimata laste abordi teel tapmine seadustega lubatud üksnes juhul, kui raseduse jätkumine ohustab ema elu või tervist või kui rasedus on tingitud vägistamisest. Sellest hoolimata tehakse riigis võimude hinnangul iga-aastaselt ligi pool miljonit aborti.

Vaata altpoolt kajastusi varasematest sarnastest intsidentidest:

Vaata videot: üksik noormees kaitsmas katedraali seda süüdata üritanud feministide eest

Argentiinas ründas vägivaldne feministide jõuk katedraali

Radikaalfeministid ründasid Argentiinas katedraali kaitsvaid katoliiklasi

Feministid lavastasid katedraali ees Neitsi Maarjaks riietatud naise verise abordi

Aktivistid rikkusid "abordi kiituseks" kirikut

Argentiina piiskoppi ähvardab hooramise hukkamõistmise pärast menetlus