Buenos Aireses rahvusvahelist naistepäeva “tähistanud” feministid katsid grafiitiga rahvusmuuseumi ning üritasid süüdata katedraali, rünnates raevukalt selle ees Vatikani lipuga valvanud noormeest.

Nagu kirjutab LifeSiteNews, marssis 8. märtsil koos tuhandete teistega nii feministe, LGBT-aktiviste kui nõidadeks kostümeeritud Sotsialistliku Töölispartei liikmeid.

Feministidel ei õnnestunud küll politsei ja ajutise tara tõttu katedraali süüdata, kuid korrakaitsjaid kostitati kivirahega ning barjäär pandi põlema.

Video katedraali kaitsnud noormehest postitati Facebooki-lehele LGBTears koos kirjutisega:

“See on üks meie sõpru. Me kohtasime teda aastaid tagasi ning me teame, et ta ei löönud kedagi ega õhutanud mingisugust vägivalda. Ta läks sinna, et kaitsta katedraali vandaalitsemise eest. Paljud inimesed ütlevad, et ta lõi marsil osalejaid, aga ta ei puutunud kedagi.”

Politsei ajas protestijad laiali, kasutades kummikuule ja veekahureid. Nad arreteerisid ligikaudu 20 inimest, kes väidetavalt vandalismis kaasa lõid, kuid marsi pressiesindajate sõnutsi oli tegemist süütute kõrvalseisjatega. Nad ütlesid, et arreteerimised olid “nõiajaht.”

Feministide vägivallatsemine ja katoliiklaste kallale kippumine eriti just naistepäeval pole Argentiinas midagi uut. Soovi korral võib selles veenduda, vaadates alljärgnevaid ebameeldivaid videoid kahest erinevast Argentiina linnast.