"Piira grillimist ja päästa planeet!" Foto: Scanpix

Endine USA president Barack Hussein Obama teenis äsja Itaalias toidu ja kliimamuutuse arutelul peetud piletitega kõne eest 3,26 miljonit dollarit, kirjutab The Times.

Obama sõitis Milanosse eralennukis ning veetis öö hotellitoas hinnaga umbes 8400 eurot, vahendab Breitbart. Tema kaaskond võttis enda alla kaks korrust, konvoi koosnes 14 autost ja helikopterist ning kaasatud oli 300 ekstra politseinikku.

Obama ütles, et "kliimamuutuse tund on peaaegu käes" ning toonitas, et temperatuuri tõusu planeedil peavad peatama inimesed. Ta hoiatas maailma tarbijate eest, kes söövad üha rohkem liha ning tekitavad seda tehes dramaatilise heitgaaside kasvu, mis "lähtub põllumajandussektorist."

"Inimesed ei ole piisavalt kursis lehmade ja metaani mõjuga," täpsustas Obama ja selgitas, et "kui inimesed soovivad rohkem liha süüa, siis see omakorda tõstab teravalt kasvuhoonegaaside eritumist, mis tuleb põllumajandussektorist."

Lehmade hulk annab tugeva panuse globaalsesse saastesse, on Obama veendunud – kuna neist atmosfääri paiskuva metaani kogus on kokkuvõttes meeletu.

Aga kuna "liha hakatakse nagunii sööma üha rohkem," oleks Obama arvates oluline õpetada inimestele, et "lihalõik [taldrikul] peaks olema pisem."

Loe lisaks ja kuula kogu etteastet soovi korral siit (video on vaja kerida algusse):

https://www.youtube.com/watch?v=Y1LLzJ_FMcI