Lisaks totalitaarsele Maailma Terviseorganisatsiooni pandeemialepingule soovib ÜRO kehtestada üleilmse "digikokkuleppe" ja "teabe moraali ning väärtused", kuna ilma ÜRO kontrollita võiks inimeste maailm otsa saada.
Esmaspäeval 12. juunil tutvustas endine Sotsialistliku Internatsionaali ja tänane Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) juht Antonio Guterres totalitaarse "üleilmse digikokkuleppe" (Global Digital Compact) kava, mille toel peaks üle planeedi kehtestatama "digitaalses ruumis levivate valede ja viha" tõkestamise seadused", vahendab Breitbart.
Guterrese Twitteri kontol kirjutatakse:
Vihkamise ja valede kiire levik digitaalses ruumis põhjustab tohutut üleilmset kahju.
Nimetatud selge ja otsene oht nõuab selget ning koordineeritud üleilmset tegevuskava.
Me ei tohi kaotada hetkegi.
Minu käitumisnormide ettepanekud on järgmised…
"Digitaalseid platvorme kasutatakse kurjadel eesmärkidel teaduse õõnestamiseks ja teadlikult valeteabe ning viha levitamiseks, mis ohustab miljardeid inimesi," rääkis Portugali sotsialist üleilmse digiruumi kontrollimise kava tutvustades.
Guterrese sõnul tagab ÜRO poliitikate ettepanek "Digitaalsete platvormide teabe moraal ja väärtused" (Information Integrity on Digital Platforms) "raamistiku", milline võiks olla sobiv rahvusvaheline lahendus väidetavale "teaduse õõnestamise ning vihakõne" probleemile.
ÜRO totalitaarse interneti allutamise kava tarbeks on koostatud kaks poliitikate kokkuvõtet. Esimene on "üleilmne digikokkulepe", mille eesmärgiks on internetile ligipääsu "piirkondade, sotsiaalsete sugude, sissetulekute, keeleliste ja vanusgruppide vaheliste lõhede ületamine". Näiteks tuuakse, et Euroopas on ligipääs internetiühendusele 89 protsendil inimestel, aga madala sissetulekuga maades kasutab ilmavõrku vaid 21 protsenti naisi.
Üheks üleilmse digikokkuleppe eesmärgiks on digiplatvormide ja kasutajate tarbeks tõhusate vastutuse kriteeriumite ning standardite väljatöötamine, mis reguleerivad tahtliku väärteabe levitamist, vihakõne ja muud kahjulikku ilmavõrgu sisu.
Digikokkulepet täiendab "Digitaalsete platvormide teabe moraal ja väärtused" (Information Integrity on Digital Platforms) poliitika. Nimetatud ettepanekud on suunatud "digitaalse ökosüsteemi tumedama poole vastu, mille tõttu levivad kiiresti valed ja viha, mis põhjustavad üleilmsel tasandil tõelist kahju".
"Ohtu ei ole võimalik üle hinnata. Sotsiaalmeedia toel leviv vihakõne ja tahtlik väärteave võib kaasa tuua vägivalla ning surma. Kuna tahtlikku väärteavet, mis õõnestab teaduslikult kindlakskujunenud tõikasid, on võimalik levitada väga laiaulatuslikult, siis see kujutab ohtu inimkonna säilimisele," põhjendatakse uute poliitikate vajadust.
Maailmaorganisatsiooni poliitikate ettepanekutest võib saada aru, et ÜRO tahab hakata riikide valimiste valvuriks: "Tahtliku ja tahtmatu väärteabe levik võib õõnestada avalikkuse usaldust valimiste institutsioonidesse ja valimisprotsessi."
Poliitikate ettepanekute lõpus kirjutatakse: "Alates tervisest ja sotsiaalsete sugude vahelisest võrdsusest kuni rahu, õigluse, hariduse ja kliimategevuseni, aitavad teadliku ja teadmatu väärteabe levikut tõkestavad meetmed juhtida inimkonna jätkusuutlikku tulevikku, kus mitte kedagi ei jäeta maha."
ÜRO allasutus Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovib haigustega hirmutades kehtestada totaalse üleilmse inimeste sotsiaalse krediidi- ja jälgimissüsteemi.
Toimetas Karol Kallas