Eesti konservatiivse Rahvaerakonna juht Martin Helme leiab sotsiaalmeedias, et president Donald Trumpi tapmiskatseni viisid Ameerika Ühendriikide ühispartei ponnistused. Demokraatia näitemängus ei tohi inimestel olla päris valikuid.
Trumpi atentaadikatse näitab, mismoodi liberaalne režiim ennast kehtestab.
Trumpi tapmiskatse on sisult demokraatia tapmise üritus. Rahvalt tuleb ära võtta valik. Võite valida küll mitme partei vahel, aga valikus ei tohi olla poliitika muutust. Seda võis näha kümme päeva tagasi Suurbritannias, kus kõik parteid, peale Nigel Farage'i Reformipartei, pakuvad ühte ja sama vasakäärmuslikku progressistlik-globalistlikku hävingukurssi. Peab olema sõda, peab olema omasooiharuse- ja soomuutmise värk, peab olema rahvastiku väljavahetamine massisisserände kaudu, peab olema sõnavabaduse lõpetamine, peab olema rohepöörde ettekäändel eraomandile lõpu tegemine.
Arvestatagu, et kõik mida täna (14.07.2024) Eesti meediast loetakse, on vale. Kui mitte otse valetamine, siis sisuliselt eksitav ja sündmuse sisu väärastav. Näiteks vahendab Postimees meile CNN lugu, et Trumpi tappa tahtja oli Vabariikliku partei liige. Tegelikult oli ta vasakäärmuslane, kes oli varem toetanud äärmuslikke vasakpoolseid organisatsioone rahaliselt ja ilmselt selleks, et saada Vabariikliku partei infot ning ürituste kutseid, pannud end kirja liikmena. See on Ameerika Ühendriikide vasakaktivistide hulgas levinud praktika, astuda Vabariiklikusse erakonda, et näiteks osaleda selle erakonna sisevalimistel ja toetada võimalikult vasakpoolseid või saamatuid kandidaate.
Ühtlasi väärib lihtsalt piiritut põlastust viis, kuidas Trumpi tapmiskatse tähtsust üritatakse kuidagi vähendada või normaliseerida, kohati isegi õigustada.
Paar päeva tagasi ütles Joe Biden kohtumisel demokraatidega, kes tahavad teda välja vahetada inimese vastu, kelle aju veel töötab: "Me oleme lõpetanud debati teema. On aeg võtta Trump sihikule." Arvestades seda, et Biden ei ütle ega mõtle ise ammu enam midagi, vaid edastab sõnumeid, mille keegi talle suurte tähtedega ette kirjutab, on sõnum ju üheselt selge.
2023. aasta lõpus kirjutas süvariigi üks mõjukamaid tegelasi Robert Kagan Washington Postis, et mida päev edasi, seda võimatum on ära hoida Trumpi diktatuuri ja tuleb otsustavamalt tegutseda. Ta nentis, et see muutub iga päevaga aina ohtlikumaks ja raskemaks nii legaalsete kui illegaalsete vahenditega. (Robert Kagan on Victoria Nulandi abikaasa. Googeldatagu viimast nime koos märksõnaga "Ukraina".)
Sellise suhtumise taustal ei ole vist väga põhjust imestada, et USA salateenistus, mis allub DHS-ile ehk sisejulgeoleku ministeeriumile, ei ole andnud hoolimata taotlustest Trumpi ihukaitseks lisajõude. Nojah, ametit juhib proua, kes sai esimese suurema ametikõrgenduse Barack Obama ajal, lahkus PepsiCo teenistusse Trumpi ajal ja sai ameti direktoriks Bideni ajal. On täiesti võimatu, et saab pidada ainult ametialaseks suutmatuseks olukorda, kus snaiperrelvaga inimene pääseb segamatult 150 meetri kaugusel lavast asuva madala maja katusele, katus ise ei ole valve all ning keegi ei reageeri ka publikust tulnud märkustele, et kahtlane mees turnib katusel, kust on otse võimalik, nagu Biden ütles, Trump sihikule võtta.
Trumpi üritati pikali joosta kümnete kohtuasjadega, torukübarast välja tõmmatud väljamõeldud kuritegude ja olematute kannatanutega kriminaalasjadega, aga see pole teda peatanud. Teda on üritatud pikali joosta luureametite poolt kokku klopsitud Vene-sidemete süüdistustega (Kas keegi ütles Prigožin?), teda üritati pikali joosta parteisisese kambakaga, et Bideni vastu kandideeriks Nikki Haley ehk valikut ei oleks. Kõik asjata. Nüüd on jõutud vähem kui nelja kuu kaugusele valimistest ja sõjapartei on otsustanud, et ta ei tohi, lihtsalt ei tohi saada Ameerika Ühendriikide presidendiks.
Vastupidiselt meedias korrutatavale ibale on just liberaalid need, kes kehtestavad diktatuuri ja kõik need, kes progressistide režiimile vastu astuvad, on demokraatia ning vabaduse eestvõitlejad. Eestis on selleks EKRE, Ameerikas Trump.
Toimetas Karol Kallas