Kunagi üks maailma asjalikumaid majandusväljaandeid Economist toetab Ameerika Ühendriikide presidendikandidaadina äärmuslikku sotsialisti ja tõenäolist satanisti Kamala Harrist.
Käesoleva nädala numbri kaaneloo pealkiri kõlab: "Trumpi teise ametiajaga kaasnevad vastuvõetamatud riskid" ehk tegemist on toetusavaldusega Kamala Harrisele. Economisti peatoimetaja Zanny Minton Beddoes põhjendab, miks Harris on hea president:
"Economist on aastakümnete jooksul toetanud poliitikuid nii vasakult kui paremalt, nii Ameerika Ühendriikides kui mujal. Väljaanne hakkas USA presidendikandidaate soovitama 1980-ndal aastal kui toetati Ronald Reaganit. Peale teda on Economist toetanud nii demokraate kui vabariiklasi. Kui Economistil oleks võimalik viiendal novembril hääletada, siis me annaksime oma hääle Kamala Harrisele.
Käesoleva nädala väljaande kaanel kujutatud juhtiv poliitik [Donald Trump] püüab hääletajate kohorti, kelle hulgas on palju Economisti lugejaid, kes näevad Trumpi poolt hääletamist kaalutletud riskina. Nad ei pruugi pidada Trumpi inimeseks, kellega nad sooviksid äri ajada ja ei pea teda eeskujuks oma lastele. Kuid nad võivad mõelda, et presidendina tegi ta rohkem head kui halba ja nii võib minna ka tema teisel ametiajal. Economisti toimetus usub, et sellised järeldused väljendavad hoolimatut ja pealiskaudset suhtumist. Need ei arvesta Trumpi teise presidendiaja tõenäosusjaotusest tulenevate ootamatute riskidega (tail risks), mida me kirjeldame täpsemalt käesolevas väljaandes.
Kui võrrelda Trumpi ja Harrist, siis Harris tähendab stabiilsust. Ta ei toeta enam demokraatide kõige äärmuslikumaid vasakpoolseid ideid ja oma kampaanias hoiab ta keskpõranda lähedale. Kuid võimatu on ette kujutada, et tema presidendiks saades võiks juhtuda midagi katastroofilist."
Puud tuntakse tema viljast
Harris on Ameerika Ühendriikide valitsuse avalikus võimuhierarhias teisel kohal alates 2021. aastast.
Selle aja jooksul on demokraatide valitsuse poolt lubatud Ameerika Ühendriikidesse sisse marssida rohkem kui kahekümnel miljonil ebaseaduslikul sisserändajal, kelle hulgas on kümneid tuhandeid mõrvareid ja vägistajaid, kümneid tuhandeid narko- ning inimkaubanduskartellide liikmeid, tuhandeid islamiste ja sadu tuhandeid muid kurjategijaid. Harrise üheks vastutusvaldkonnaks on riigipiir ja sisseränne. Massisisseränne kujutab USA-s nii sotsiaalset kui majanduslikku katastroofi.
Harrise hääle toel võeti Ameerika Ühendriikide senatis vastu inflatsiooni vähendamise seadus, mis on kaasa toonud elukalliduse kriisi ja kujutab äärmusliku majandust hävitava rohepöörde sadade miljardite dollaritega mahitamist. Alates 2022. aastast on päris numbreid, mitte valitsuse propagandat, vaadates Ameerika Ühendriikide majandus kahanenud.
Kuna Ameerika Ühendriikide presidendiks on seniilne zombi ja marionetist asepresident Harris ei jaga mitte millestki absoluutselt mitte midagi, siis käesolev demokraatide Ameerika Ühendriikide valitsus on äärmiselt nõder. Selle hädisuse otseseks järelmiks on Ukraina sõda, läänemaailma vaenuliku BRICS riikide ühenduse mõju märgatav kasv maailmas, uus "kurjuse telg", perversse sooideoloogia ja muu ärklemise eriti agressiivne mahitamine üle maailma ning inim- ja demokraatiavaenulike rahvusvaheliste organisatsioonide võimu suurenemine.
Uusmarksistde häälekandja Jacobin hinnangul on Harris tubli Karl Marxi õpetuse järgija.
Ennast kristlaseks mitte pidava matemaatikateadlase James Lindsay hinnangul on Harris lisaks Marxi kummardamisele tõenäoliselt tegevsatanist, millele osutavad tema kõnedes läbivalt korratavad loosungid elik manamised ja žestid.
Toimetas Karol Kallas