Ettevõtete nõrgad majandustulemused, panganduskriis ja Brexit sunnivad pankasid valmistuma kõige tumedamaks stsenaariumiks käesoleva aasta teises pooles.
Nagu tunnistas uudisagentuurile CNBC ühe suurpanga anonüümsust palunud esindaja, "valmistuvad [pangad] majandusliku tuumatalve olukorraks."
Kõige mustem stsenaarium "võib tähendada artikli 50 käivitamist (mille alusel viiakse ellu Suurbritannia väljumine Euroopa Liidust – toim), referendumit mõnes teises Euroopa riigis, mis toob kaasa euro lagunemise, või naelsterlingi kukkumist alla 1,20 dollari või veelgi madalamale. Pangad on nüüd valmis milleks iganes," ütles allikas.
Pärast Ühendkuningriigi juunikuist otsust Euroopa Liidust lahkuda on sarnastest referendumitest räägitud Prantsusmaal, Hollandis ja mujal, kirjutab TruNews.
"Turud vihkavad ebakindlust ning tänavused sündmused on kahjuks põhjustanud palju salapära edasise osas," jätkas CNBC allikas.
Suurpankade aktsiad on tänavu kukkunud kivina. Deutsche Bank on kaotanud peaaegu 45 protsenti, Credit Suisse 41 protsenti ja Royal Bank of Scotland 35 protsenti oma aktsiate väärtusest.
Ebakindlust ja kõikumisi on täheldatud kõikides majandusvaldkondades alates kaevandussektorist kuni autotööstuseni.
Ülekaalukalt suurim ebakindluse allikas on globaalse finantsagenda jaoks olnud Brexit, kuid mõned analüütikud õhutavad ettevõtteid ebakindlast tulevikust hoolimata tööd jätkama.
"Ma arvan, et teise poolaasta peamine probleem on kindlasti Brexiti poolt tekitatud ebakindlus, kuigi see kestab tõenäoliselt veel kaks aastat või enam, ja seega ma eeldan, et ettevõtted ilmselt käärivad käised üles ja lähevad oma tööde-tegemistega edasi," ütles Hargreaves Landsowni vanemanalüütik Laith Khalaf, kes soovitas siiski äri lihtsustada ja astuda samme riskide maandamiseks.