Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas riigikogule eelnõu, et tunnistada kehtetuks 2014. aastal vastu võetud kooseluseadus. EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme märkis, et viimati püüdis erakond kooseluseadust tühistada 2016. aasta kevadel, kuid siis jäi poolthäältest puudu.
"Nüüdseks aga on vahetunud valitsus ning nelja parlamendierakonna juhid. Nii Reformierakond, Vabaerakond kui ka IRL on viimasel ajal teinud suuri sõnu ja võtnud konservatiivsemaid poose," ütles Helme.
"Me pakume nende erakondade poliitikutele võimaluse tõestada, et nad ei ehi end võõraste sulgedega ega teeskle kedagi, kes nad tegelikult ei ole. Kui nad on konservatiivid, siis nad toetavad meie ettepanekut ja hääletavad kooseluseaduse tühistamise poolt. Suhtumine kooseluseadusesse on konservatiivse maailmavaate lakmustest. Keskerakonnale on meie eelnõu aga põhimõttekindluse tuleproov, sest opositsioonis olles nõudis Keskerakond samuti kooseluseaduse tühistamist."
Helme sõnul ei loobu Konservatiivne Rahvaerakond kooseluseaduse vastu võitlemisest enne, kui see on tühistatud.
"See on meie jaoks maailmavaateline ja põhimõtteline küsimus. Kooseluseadus on halb õigusloome praktika, sest ilma rakendusaktideta on kooseluseaduse kehtivus jätkuvalt vaieldav. Veelgi olulisem on see, et Eestis pole kunagi olnud demokraatlikku tellimust kooseluseaduse vastuvõtmiseks, enamik Eesti rahvast kooseluseadust ei toeta," ütles Helme.