EKRE aseesimees Jaak Madison nentis tema erakonna vastast meeleavaldust kommenteerides, et igaühel on küll õigus rahumeelselt oma arvamust väljendada, kuid samas ei saa demokraatia olla valikuline, nii et aktsepteeritakse ainult endale meelepäraseid valimistulemusi. Talle sekundeeris EKRE saadik Henn Põlluaas.
Riigikogu liige Jaak Madison rõhutas eile sotsiaalmeedias EKRE vastast meeleavaldust kommenteerides, et meie riigi üheks suuremaks tugevuseks on, et igaühel on õigus tulla tänavale rahumeelselt oma arvamust väljendama, kuid lisas, et "samas tuleb ka aktsepteerida demokraatiat ehk valimistulemusi ja seda, et konservatiivide toetus valimistel oli mäekõrguselt suurem rahvahulgast Viru tänaval". Madisoni sõnul ei saa demokraatia olla valikuline, nii et "ühed tulemused valimistel on aktsepteeritud ja teised mitte".
Madison, kes viibis ka ise EKRE vastasel meeleavaldusel, ütles Viru väravate juures ajakirjanikele, et ei maksa ette kujutada, et nüüd on tulemas maailma lõpp, kuna valitsusse on saamas üks erakond, kes on saanud valimistel väga suure toetuse ning kes leiab teiste erakondadega ühisosa ja kompromisse, et saavutada kolmekesi koos enamus parlamendis ja ka enamustoetus Eesti ühiskonnas. Seetõttu tasub Madisoni sõnul meediat kriitilisemalt lugeda ning võtta kõike väikese tõe koefitsiendiga.
Henn Põlluaas: korraldati EKRE-vastane geiparaad
Madisonile sekundeeris sotsiaalmeedias ka EKRE saadik Henn Põlluaas, kes nimetas seda üritust EKRE-vastaseks geiparaadiks, millest osavõtjad ei hooli tegelikult demokraatia ideaalist:
"Tegemist oligi vist mingit sorti poliitilise geiparaadiga. Sõnavõtjatest oli igatahes valdav osa erinevate seksuaalvähemuste esindajad. LGBT ühenduse esindaja kuulutas näiteks, et neile olevat demokraatia ja solidaarsus väga kallis, aga jätkas sama hingetõmbega, et EKRE-t valinud saja tuhande inimese hääl ei loe midagi ja nendega ei tohi arvestada. Demokraatiast, sallivusest ja võrdsusest on selline asi küll valgusaastate kaugusel.
Erinevalt neist olen ma seda meelt, et õigus, õiglus ja võrdsus kehtivad kõigile, mitte ei tähenda marginaalsetele gruppidele täiendavate eriõiguste andmist ja vähemuste diktaati enamuse üle. Meie seisame tegeliku demokraatia ja võrdsuse, mitte mingi väärastunud ja valikulise liberaalse demokraatia eest, mis seab esikohale mitte ühiskonna, vaid üksikindiviidi ja marginaalsete gruppide hedonistliku heaolu."
Toimetas Martin Vaher
Galerii: homoaktivistid, feministid ja vasakliberaalid marssisid EKRE vastu