EKRE vastase meeleavalduse korraldaja Gasbar Shabad soovib, et ei oleks alternatiivmeediat, mis inimesi nii-öelda valele teele viib. Foto: kuvatõmmis Postimehe intervjuust

EKRE vastu suunatud meeleavalduse korraldaja ja Reformierakonna noortekogu välissekretäri Gasbar Shabadi sõnul oli nende eilse ürituse üheks ajendiks soov, et "ei oleks alternatiivset meediat, mis inimesi nii-öelda valele teele viib".

Postimehe reporteri Sander Punamäe küsimusele, mida tänavatele tulnud meeleavaldajad soovivad, vastas EKRE vastase meeleavalduse "Jah vabadusele, ei valedele" korraldaja Gasbar Shabad, et soovitakse, et "ei oleks alternatiivmeediat, mis inimesi nii-öelda valele teele viib, et ei oleks faktide väänamist ja moonutamist ja ei oleks meelevaldseid ja lõhestavaid väljaütlemisi", toomata seejuures aga ühtegi näidet esitatud süüdistuste tõendamiseks.

Ühtlasi väitis Shabad, et "läbirääkimistel osaleb erakond [EKRE – toim], kes on saavutanud oma poliitilise edu valeinfoga ühiskonda lõhestades." Meeleavaldusega soovivad nad aga näidata, et ei ole sellega nõus.

Toimetas Martin Vaher