Eesti Inimõiguste Keskuse juhtaja Kari Käsper (ees vasakul) avaldab koos homoaktivistide ja Feministeeriumi radikaalfeministidega meelt EKRE koalitsioonikõnelustesse kaasamise vastu. Foto: Objektiiv

Pühapäeval marssisid sajad homoaktivistid, feministid ja vasakliberaalid reformierakondlase eestvedamisel valimistel tugeva rahva mandaadi pälvinud EKRE koalitsioonikõnelustesse kaasamise vastu ning konservatiivset erakonda toetava alternatiivmeedia suukorvistamise poolt.

Reformierakonna noortekogu välissekretäri Gasbar Shabadi poolt korraldatud EKRE vastasel meeleavaldusel "Jah vabadusele, ei valedele" oli kohal suuresti sama seltskond kui aasta alguses korraldatud äärmusfeministlikul Naiste Marsil ning taaskord lehvisid üritusel riiklikult rahastatud Feministeeriumi, LadyFesti kui ka LGBT-vikerkaarevärvides plagud ning näha võis ka sama radikaalfeministlikku sümboolikat.

Mitmesaja osalejaga meeleavaldus sai alguse kell 12:00 Viru väravate juurest, kust suunduti läbi vanalinna Vabaduse väljakule kõnekoosolekut pidama. Sarnased meeleavaldused toimusid eile samaaegselt ka Tartus ja Londonis.

Toimetas Martin Vaher

EKRE vastase meeleavalduse korraldaja Kaspar Shabad soovib, et poleks valele teele viivat alternatiivmeediat

Feministide välimääraja: kes on Eesti naiste eest marssijad?