Ajatolla Khamenei ja Quasem Soleiman Foto: Khamenei.ir

Alljärgnevalt on avaldatud sõna-sõnalt tõlgitud Iraani kõrgeima usujuhi Ajatolla Khamenei pöördumine Iraani rahva poole seoses kindral Quasem Soleimani mõrvamisega 3. jaanuaril 2020 USA raketirünnakus Bagdadi lennuvälja lähistel. Objektiiv avaldab pöördumise kantuna eesmärgist näidata ka teise poole nägemust toimunust.

Peale austusväärse islami kindrali Hadž Quasem Soleimani ja teda saatvate märtrite, eriti suurepärase islami sõdalase Hr Abu Mahdi Al-Mohamdes, martüüriumi üllitas [islami] Revolutsiooni juht läkituse Iraani rahvale.

Allahi, heatahtliku ja halastaja nimel

Kallis Iraani rahvas

Suur ja teguderohke Sardar on jõudnud taevasse. Möödunud öösel, märtrite rikkumata hinged embasid Quasem Soleimani puhast hinge. Peale aastate pikkust ausat ja julget džihaadi maailma paganate ning pahategijate vastu, peale aastaid Allahi teel martüüriumiks valmistumist, on kallis Soleimani kahjuks saavutanud oma austusväärse koha ja kõige jõledamad inimesed valasid tema verd.

Ma tervitan Hazrat Baqiyatullah’i – saagu meie hinged ohverdatud tema eest – ja tema puhast hinge selle suure martüüriumi puhul ja avaldan Iraani rahvale kaastunnet.

Ta oli ülim näide inimesest, keda haris ja kasvatas Islam ning Imaam Khomenei (ra) kool. Ta pühendas kogu oma elu Allahi teel džihaadile.

Martüürium oli tema autasuks aastate pikkuse asendamatu tegevuse eest. Tema lahkumine, tänu Allahi väele, ei tähenda tema töö ja tema teekonna lõppu. Neid, kes määrisid eileõhtuste sündmuste käigus oma rüvedad käed tema ja teiste märtrite verega, ootab ees ränk kättemaks.

Shahid Soleimani on vastupanuliikumise rahvusvaheline käilakuju ja kõik, kes tunnevad südames sidet vastupanuliikumisega, otsivad võimalust tasuda tema surma eest verega.

Kõik sõbrad, samuti kõik vaenlased, peaksid teadma, et vastupanuliikumise ja džihhaadi teekond jätkub senisest suurema motivatsiooniga ning mudžahediine ootab sellel õnnistatud rajal ees kindel võit.

Meie kalli ja ennastohverdava Sardari eemalolek on kibe katsumus, kuid jätkuv vastupanu ja selle lõplik võit saavad mõrvaritele ja kurjategijatele olema palju kibedamad.

Iraani rahvas peab kõrguva märtri Shahid Sardar Marshall Quasem Soleimani nime ja mälestust au sees, samuti tema kaasmärtrite, nende seas eriti suure islami mudžahediini, austusväärse Hr Abu Mahdi al-Mohamdesi, nimesid ja mälestust. Ma kuulutan riigis välja kolmepäevase leina ja ma avaldan kaastunnet tema austusväärsele naisele, lastele ja perele.

Sajid Ali Khamenei
Dey kuu 13ndal päeval, 1398

Ingliskeelset Ajatolla Khamenei pöördumist saab lugeda siin.

Toimetas Karol Kallas